Aktualności | Jarmark Bożonarodzeniowy – Święta są tuż-tuż

Jarmark Bożonarodzeniowy – Święta są tuż-tuż

Jarmark Bożonarodzeniowy – Święta są tuż-tuż

Veröffentlicht: 10.12.2021 / Section: Rozrywka  Kultura 

Smakołyki, świąteczne ozdoby, rękodzieło – w drewnianych domkach na Rynku znajdziecie moc inspiracji na prezenty pod choinkę. W piątek 10 grudnia zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które na Jarmarku zorganizuje Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych.

Jarmark jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 12.00 a 18.00, a w soboty i niedziele do godz. 19.00. Przez cały ten czas można pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej – zdobionej w stylu retro. Tegoroczny Jarmark potrwa do 26 grudnia. Miasto Gliwice zaprasza!

10 grudnia

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza to świetna okazja, żeby 10 grudnia odwiedzić nasz Jarmark. Od godz. 16.00 na Rynku będą prezentować swoją działalność gliwickie organizacje pozarządowe. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o wolontariacie w naszym mieście, poznać ludzi, którzy pracują w stowarzyszeniach i fundacjach? Na Jarmarku będą z nami między innymi fundacje Aktywnie Zakręceni FIS, Nasza Scena i Po Prostu Da się; grupa nieformalna Dobry Hałas; Klub Sportów Łączności; stowarzyszenia: Gliwickich Fotografów Światło-Czuli, GTW Gliwice i Podajmy-Sobie-Ręce. O możliwościach wolontariatu w naszym mieście będą też opowiadać pracownicy Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych. Będzie też dobra muzyka, świetna atmosfera i laserowe widowisko Teatru Ognia NAM-TARA. Ciąg dalszy obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbędą się 17 grudnia w Cechowni w Nowych Gliwicach. Więcej informacji o wydarzeniu (na które obowiązują zapisy) można znaleźć na stronie gods.gliwice.pl.

18 i 19 grudnia

W następny weekend ponownie zapraszamy was na wydarzenia specjalne. sobotę 18 grudnia o godz. 16.00 rozpoczną się ekowarsztaty. Tym razem spróbujemy zrobić zimowe miasto w słoiku, będzie też okazja nauczyć się tworzyć filcowe zabawki oraz świąteczne breloki i bransoletki. W sam raz na prezent! Rozgrzejemy się także brazylijską bossa-novą z zespołem Pedro y Mari. Dla miłośników folkowych klimatów wystąpi Kapela Góralska Zbójnicy ze Szczyrku.

W niedzielę 19 grudnia między godz. 9.00 a 10.30 radio RMF FM rozda kilkaset drzewek w ramach akcji „Choinki pod choinkę”. Kto pierwszy, ten lepszy! Po południu na scenie wystąpią Orkiestra Dęta Ostropa i gospelowy zespół Sound. Niesamowity pokaz tańca irlandzkiego da gliwicki zespół Salake. Przekażemy sobie także Betlejemskie Światło Pokoju i złożymy świąteczne życzenia. Malutki płomień odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przemierza cały świat, niosąc ludziom znak zrozumienia i pojednania pomiędzy narodami. Do Gliwic przywożą go harcerze. Podczas Jarmarku na Rynku płomień zostanie uroczyście przekazany władzom miasta.

pokazy akrobatyczne na Rynku stoisko z bombkami Jarmark, widok na Ratusz, w ciągu dnia Jarmark, widok z góry, wieczór