Cechownia gra dla was

Hinzugefügt: 16.11.2021 / Bereich:
trzech młodych mężcyzzn podczas plenerowego występu Koniec Lata (fot. materiały promocyjne)

Na kulturalnym horyzoncie widać dwa ciekawe wydarzenia, które odbędą się w Cechowni w „Nowych Gliwicach”. 20 listopada zapraszamy na Chanukę – żydowskie Święto Świateł, a w grudniu odbędzie się… Koniec Lata (czyli koncert pyskowickiego zespołu).

Na godz. 19.00 w sobotę 20 listopada w Cechowni (Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, ul. Bojkowska 35a) zaplanowano koncert zespołu Negev. Pieśni z musicalu „Skrzypek na dachu”, „Bubliczki” czy „Miasteczko Bełz” – te i inne utwory będzie można usłyszeć podczas koncertu wokalistki Agnieszki Bielanik-Witmoskiej oraz skrzypka Bartłomieja Balcerzaka i gitarzystki Katarzyny Kupiec. Artyści wystąpią na tydzień przed tegoroczną Chanuką – Świętem Świateł obchodzonym na pamiątkę chanukowego cudu. W starożytnej Judei, podczas wojny o wolność religijną między żydowskimi powstańcami, Machabeuszami,  a armią króla syryjskiego Antiocha IV, w świątyni jerozolimskiej menora paliła się aż przez osiem dni. Zazwyczaj małe naczynie z oliwą wystarczało na jeden dzień.

W grudniu, krótko przed nadejściem kalendarzowej zimy, w Cechowni zapanuje Koniec Lata. Kolektyw tworzą Franek, Maciej i Szymon z sąsiednich Pyskowic. „Dranie wizjonerzy”, jak sami o sobie mówią, zaprezentują premierowe live session nagrane w skansenie kolejowym w Pyskowicach. Po projekcji dadzą koncert, ale Koniec Lata to nie będzie koniec imprezy. Cechownia szykuje dla was afterparty z gościnnymi setami didżejów z kolektywu Atavizm. Impreza odbędzie się między godz. 19.00 a 24.00 w sobotę 11 grudnia. Wstęp jest wolny, ale obowiązuje rejestracja na stronie wydarzenia: https://koniec-lata-koncert-premiera-filmu-cechownia.konfeo.com/pl/groups.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking