„Haczyk” dobiega końca

Hinzugefügt: 20.10.2021 / Bereich:
banner Haczyka

Na zakończenie literackiej jesieni Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na dwa ostatnie wydarzenia w ramach czwartej edycji projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”.

W czwartek 28 października o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) spotkamy się z Jędrzejem Majką, dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książki „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”. Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży. Która przyprawa jest najstarsza, a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn? O tym wszystkim podczas spotkania opowie gość.

Prelekcja połączona będzie z warsztatami kulinarnymi, które poprowadzą przedstawiciele „Tomaty – gliwickiej kooperatywy spożywczej”.

W piątek 29 października o godz. 18.00 biblioteka zaprasza do Centrum Sportowo Kulturalnego „Łabędź” (ul. Partyzantów 25) na koncert Wiesława Ciecieręgi i jego córki Martyny.

Wiesław Ciecieręga – poeta, bard, a nade wszystko niestrudzony animator i organizator wydarzeń kulturalnych związanych z piosenką poetycką, działa w Bytomiu od 35 lat. Organizuje między innymi Ogólnopolski Festiwal Poetycki „Kwiaty na kamieniach” , który w tym roku odbędzie się już po raz trzydziesty. Jego córka – jedynaczka – Martyna Ciecieręga jest niewiele starsza od „Kwiatów na kamieniach”, ma 31 lat. Dorastała więc w cieniu poezji śpiewanej i już w dzieciństwie sama zaczęła śpiewać.

Podczas koncertu obok piosenek autorskich pojawią się między innymi śpiewane wiersze Adama Ziemianina – bohatera pracy magisterskiej Martyny, ale także innych, mniej lub bardziej rozpoznawalnych poetów.

Liczba miejsc na koncert jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w Bibliotece Centralnej oraz Filii nr 30 MBP w Gliwicach (ul. Partyzantów 25).

Spotkanie i koncert odbędą się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (MBP)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking