Kino Amok wyróżnione

Hinzugefügt: 12.10.2021 / Bereich:
kino Amok fot. UM Gliwice

Gliwickie kino studyjne Amok jest liderem projektu „ZEF Filmowe Okno na Europę”. Inicjatywa została wyróżniona w ramach programu „Collaborate to Innovate” sieci Europa Cinemas.

„ZEF Filmowe Okno na Europę” promuje wartościowe kino dla dzieci i młodzieży. ZEF to Zespół Edukatorów Filmowych, który zajmuje się wybieraniem najciekawszych filmów dla młodych widzów. Eksperci biorą pod lupę obrazy, które wchodzą na ekrany kin lub są wyświetlane na festiwalach. W skład Jury ZEF wchodzą twórcy programów edukacji filmowej, nauczyciele i przedstawiciele kin. W ramach projektu „ZEF Filmowe Okno na Europę” najbardziej interesującym obrazom zostanie przyznany znak jakości ZEF.

W ramach programu „Collaborate to Innovate” sieć kin Europa Cinemas wyróżniła 15 inicjatyw z całej Europy. Wiąże się to z udzieleniem wsparcia finansowego. Na liście znalazł się tylko jeden projekt z Polski. Liderem inicjatywy ZEF jest gliwickie kino Amok, a partnerują mu między innymi kino Sokół w Nowym Sączu i kino Mikro w Krakowie. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking