Powstanie kolejna strefa dobrej formy

Hinzugefügt: 08.10.2021 / Bereich:
siłownia plenerowa przy ul. Chałubińskiego Przy ul. Piaskowej zostaną zamontowane podobne urządzenia, jak m.in. w Żernikach przy ul. Chałubińskiego. Fot. materiały MZUK w Gliwicach

W ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021 powstanie kolejna przestrzeń do intensywnych ćwiczeń – niebawem ruszą prace przy budowie siłowni plenerowej i street workout parku przy ul. Piaskowej w Łabędach. Inwestycja będzie kosztować ponad 260 tys. Zrealizuje ją Ekopol Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jan Ogonowski.

Nowa siłownia zewnętrzna i street workout park powstaną na terenie Piaskowej Doliny przy ul. Piaskowej w Łabędach. Przestrzeni do szlifowania formy będzie całkiem sporo – na bezpiecznej nawierzchni siłowni plenerowej zostanie zamontowanych 7 podwójnych urządzeń siłowych: podciągacz i wypychacz, prasa nożna i motyl, narciarz i wioślarz, biegacz i orbitrek, koła Tai Chi małe i duże, stepper i wahadło, jeździec i pajacyk. Tuż obok do dyspozycji miłośników dobrej formy będą poręcze do robienia pompek, drążki do podciągania, ławeczka do robienia brzuszków, koła gimnastyczne i drabinki. Nowe miejsce rekreacji będzie wyposażone w sprzęt, na którym swoje możliwości będą mogli sprawdzić zarówno wytrawni, pełni krzepy miłośnicy ćwiczeń, jak i początkujący fani zdrowego stylu życia, którzy dopiero wyciągają rękę do drążka. W pobliżu staną też tablice regulaminowe i siedem stojaków rowerowych. Inwestycja będzie kosztować 260 589,68 zł. Zostanie zrealizowana w ramach GBO 2021.
 
Nowa przestrzeń aktywnego wypoczynku doskonale wpisze się w sportowy charakter okolicy – na terenie kompleksu boisk Piaskowa Dolina znajdują się już boiska sportowe do gry w koszykówkę oraz boisko wielofunkcyjne. Teren ma utwardzone alejki dla pieszych, jest wyposażony w ławki i kosze na śmieci, jest też ogrodzony i oświetlony. Niedawno nasadzono tam też nowe drzewa i ozdobne krzewy. (mf)

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking