PalmJazz jest inspiracją

Hinzugefügt: 07.10.2021 / Bereich:
mężczyzna w okularach przy fortepianie Leszek Możdżer (fot. materiały promocyjne)

Fortepianowa magia w wykonaniu Leszka Możdżera 7 października będzie nadawać ton podczas festiwalu PalmJazz. W programie nadchodzących koncertów w gliwickiej Jazovii są także występy Dave’a Douglasa, duetu Trygve Seim & Frode Haltli i Wacława Zimpela.

Festiwal PalmJazz to coroczne gliwickie święto muzyki jazzowej i etnicznej. W tym roku festiwal rozpoczął się wydarzeniem wyjątkowym – 30 września wspólny koncert dali Jan Nowicki i De Profundis. Po takim muzycznym trzęsieniu ziemi napięcie już tylko rośnie!

W czwartek 7 października Centrum kultury Jazovia (Rynek 10) będzie należeć do pianisty Leszka Możdżera. Wystąpi dwukrotnie – o godz. 19.00 i 21.30. Zaliczany do najpopularniejszych muzyków jazzowych w Polsce, nagrał ponad 100 albumów, w tym z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem czy Michałem Urbaniakiem. W piątek 8 października Jazovię odwiedzi trębacz improwizator Dave Douglas (godz. 19.00) i hiszpańskie Jose Luis Gutierrez Iberjazz Trio (godz. 21.30).

Sobota 9 października rozpocznie się od podróży na muzyczną północ. O godz. 19.00 wystąpi norweski duet Trygve Seim & Frode Haltli. O godz. 21.30 znów zrobi się gorąco, za sprawą kubańskiego Joaquin Sosa Quartet. Natomiast w niedzielę 10 października publiczność w Jazovii powita kolejnych jazzmanów z Norwegii – o godz. 19.00 zagra Nils Petter Molvaer Quartet. O 21.30 sceniczną pałeczkę przejmie świetny polski klarnecista Wacław Zimpel.

Festiwal PalmJazz potrwa do 16 października. Informacje o biletach są dostępne na stronie https://palmjazz.pl/. Impreza jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

trębacz w czapce
Dave Douglas (fot. J. Abbott)
męzczyzna na kanapie
Joaquin Sosa (fot. materiały organziatora)
męzczyzna z instrumentem, protret
Nils Petter Molvaer (fot. materiały organizatora)
męzczyzna w czarnej ksozuli
Frode Haltli (fot. K. Bry)
długowłosy meżczyzna z brodą
Trygve Seim (fot. A. Armentano)
czarno-białe zdjęcie portretowe
Wacław Zimpel (fot. J. Poremba)
trębacz w czapce
męzczyzna na kanapie
męzczyzna z instrumentem, protret
męzczyzna w czarnej ksozuli
długowłosy meżczyzna z brodą
czarno-białe zdjęcie portretowe

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking