Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet: wygrane przed czasem

Hinzugefügt: 08.09.2021 / Bereich:
ring bokserski z pięściarkami i sędzią oraz publicznością fot. M. Buksa/UM w Gliwicach

Juniorki Natalia Wojciechowska (57 kg) i Julianna Rutkowska (60 kg) zanotowały wygrane przed czasem w drugim dniu XVI Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Gliwicach, rozgrywanych do 11 września w hali Jasna 31.

Natalia Wojciechowska pokonała w 3. rundzie Juliannę Mrozińską i awansowała do półfinału zawodów. Jej następną przeciwniczką będzie Patrycja Sitarska. W drugim pojedynku 1/2 finału Julia Szeremeta spotka się z Czeszką Elizabeth Bezdekovą.

Również w ćwierćfinale Julianna Rutkowska pokonała w 2. rundzie Natalię Kozibąk. W półfinale zmierzy się ze Słowaczką Tamarą Kubalovą, która triumfowała w 2. rundzie walki z Joanną Korajczyk.
 
Z grona polskich juniorek we wtorek zwycięstwa odniosły – na punkty – Nikola Prymaczenko (52 kg), Dagmara Kaliszan (60 kg) i Oliwia Stolarczyk (66 kg). Nikola Prymaczenko i Dagmara Kaliszan awansowały do półfinału, a Oliwia Stolarczyk do finału.
 
W ćwierćfinałach Nikola Prymaczenko wygrała z Niemką Fatimą Toubą 5:0, a dwie pozostałe Polki z Norweżkami – Dagmara Kaliszan z Sarą Melgard 5:0 i Oliwia Stolarczyk z Naltiną Wenneck 5:0. W 1/2 finału Nikola Prymaczenko będzie boksować z Hiszpanką Marią Luną, a Dagmara Kaliszan z Czeszką Veroniką Gajdovą. W finale Oliwia Stolarczyk powalczy ze Szwedką Lucin Seropian.
 
W kadetkach swoje pojedynki we wtorek wygrały Maja Karbowińska (50 kg – ze Szwedką Isabelle Dahlguist 4:1), Natalia Świątek (52 kg – z Julią Kierc 4:1), Kinga Krówka (60 kg – z Węgierką Fanni Deak 5:0) i Aleksandra Cyrek (70 kg – z Zuzanną Orłowską 5:0). Maja Karbowińska, Natalia Świątek i Kinga Krówka awansowały do finału, a Aleksandra Cyrek do półfinału.
 
Transmisje na żywo można oglądac na portalu bokser.org.
(PZB)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking