Weekend w Gliwicach – atrakcji nie brakowało

Hinzugefügt: 12.07.2021 / Bereich:
akrobata na linie podczas spektaklu w parku Stefano Di Renzo (fot. UM Gliwice)

Pełen wydarzeń kulturalnych weekend w Gliwicach za nami. W parku Chopina rządzili „Ulicznicy”, a do Łabęd zawitało Kino Plenerowe. Spod Radiostacji nadawało Lato z Radiem.

  • Gliwicki weekend zaczął się już w piątek 9 lipca od koncertu Palucha. Raper wystąpił w Arenie Gliwice, która tętniła życiem przez cały weekend. Summer Arena była pełna atrakcji – w sobotę 10 lipca gościł w niej pisarz Alek Rogoziński, który spotkał się z czytelnikami. Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.
  • W sobotę 10 lipca pod Radiostacją w Szobiszowicach gościli radiowcy z I Programu Polskiego Radia. Redaktor Sława Bieńczycka mówiła o tym, co warto zobaczyć przy okazji wizyty w naszym mieście. Gośćmi Lata z Radiem byli między innymi Ewa Pokorska-Ożóg, miejski konserwator zabytków i historyk dr Bogusław Tracz. Audycja została zorganizowana przy współpracy Muzeum w Gliwicach.
  • W sobotę i niedzielę w parku Chopina wystąpili artyści teatrów ulicznych. Wszystko za sprawą 14. międzynarodowego festiwalu artystów ulicy „Ulicznicy”, który dofinansowuje Miasto Gliwice. Był spektakl dla dzieci, spektakl z elementami teatru tańca w wykonaniu Joana Català i zapierające dech w piersiach widowisko akrobatyczne na linie.
  • Kino Plenerowe tym razem odwiedziło dzielnicę Łabędy. Mieszkańcy obejrzeli film „Paddington 2” i „Teraz albo nigdy”.

O tym, na co warto zwrócić uwagę w następny weekend w kulturze, przypomnimy wam w piątkowym Kulturalnym rozkładzie jazdy. Już teraz możecie sprawdzić, co będzie się działo w najbliższych dniach w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Organizatorzy wydarzeń mogą je także dodawać samodzielnie za pośrednictwem formularza Dodaj wydarzenie.

spektakl dla dzieci, aktorka z głową zwierzęcia podczas występu
„Alibajda bis” (fot. UM Gliwice)
męzczyzna skupiony w czasie występu, rekwizyt (rurka) umieszczony na ramieniu
Joan Català (fot. UM Gliwice)
spektakl dla dzieci, aktorka z głową zwierzęcia podczas występu
męzczyzna skupiony w czasie występu, rekwizyt (rurka) umieszczony na ramieniu

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking