Rozpoczęło się lato!

Hinzugefügt: 22.06.2021 / Bereich:
tłumy na Czechowicach Fot. Z.Daniec/UM Gliwice

Jest gorąco, w piątek zakończy się rok szkolny, na czechowickim jeziorze ruszył sezon kąpielowy, rozpoczęło się lato. Ze wspaniałą frekwencją przywitali je w minioną sobotę plażowicze i uczestnicy otwarcia sezonu w OW Czechowice.  

Upał i moc atrakcji przyciągnęły nad jezioro w Czechowicach tłum plażowiczów. By każdy dobrze się bawił przygotowano moc atrakcji, m.in. animacje dla dzieci, gry i zabawy oraz zajęcia nauki jazdy na deskorolce. Były tez bańki mydlane, malowanie twarzy, lekcja szermierki w terenie, nauka udzielania pierwszej pomocy, dmuchaniec, znakowanie rowerów, konkursy z nagrodami i trening bokserski. O dobrą zabawę najmłodszych zadbało Stowarzyszenie GTW.
Przypominamy, że nad jeziorem w Czechowicach ratownicy Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej będą czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących się we wszystkie dni tygodnia – do końca czerwca w godz. od 10.00 do 18.00, w lipcu w godz. od 10.00 do 20.00, a od 1 sierpnia do 1 września w godz. 10.00 do 18.00.

Nad czystością wody czuwać będzie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gliwicach. W trakcie sezonu woda z jeziora jest badana minimum czterokrotnie. Więcej informacji można znaleźć w Serwisie Kąpielowym na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej (sk.gis.gov.pl).

25 czerwca, wraz z ostatnim szkolnym dzwonkiem, sezon rozpocznie Kąpielisko Leśne na Koperniku.
Nad bezpieczeństwem plażowiczów, w godzinach funkcjonowania – czyli od godz. 10.00 do 19.00 – będą czuwać ratownicy. Kasy biletowe będą czynne do godz. 18.30. (mf)

 

plażowicze i ratownicy. OW Czechowice
Fot. Z.Daniec/UM Gliwice
jezioro Czechowice i rowery wodne
Fot. Z.Daniec/UM Gliwice
plażowicze i ratownicy. OW Czechowice Fot. Z.Daniec/UM Gliwice
jezioro Czechowice i rowery wodne Fot. Z.Daniec/UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking