Zagramy o puchar Henryka Bałuszyńskiego

Hinzugefügt: 01.06.2021 / Bereich:
baner

8 czerwca odbędzie się XVIII Turniej Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego, piłkarza, który zmarł nagle w 2012 r. Henryk Bałuszyński był reprezentantem Polski, grał w Piaście Gliwice, Górniku Zabrze, VFL Bochum. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

W turnieju piłki nożnej wezmą udział przyjaciele Henryka Bałuszyńskiego Balu Team, którego kapitanem jest przewodniczący Rady Miasta Gliwice Marek Pszonak, przyjaciele Podokręgu Zabrze z kapitanem Jarosławem Kaszowskim i drużyna Urzędu Miejskiego w Gliwicach, której kapitanem jest radny Marcin Kiełpiński. Drużyna UM ma za sobą zwycięstwo w poprzednich rozgrywkach. Turniej zostanie rozegrany we wtorek, 8 czerwca, w godz. od 10.00 do 14.00 na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 13 przy ul. Rubinowej.
Z wyjątkiem minionego, pandemicznego roku, turniej rozgrywamy cyklicznie. Chcemy w ten sposób uczcić pamięć zmarłego piłkarza Henryka Bałuszyńskiego i propagować kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży – mówi Wojciech Kijewski, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach.
Zwycięzcy turnieju otrzymają okolicznościowy puchar. Trzymamy kciuki! (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking