Konkurs na prowadzenie ogrzewalni

Hinzugefügt: 04.06.2021 / Bereich:

Urząd Miejski w Gliwicach informuje o zbliżającym się otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego Miasta Gliwice w dziedzinie pomocy społecznej, polegającym na prowadzeniu ogrzewalni dla osób bezdomnych przy ulicy Noakowskiego w Gliwicach.

Ogrzewalnia zlokalizowana u zbiegu ulic Noakowskiego i Dworskiej jest nowoczesnym budynkiem modułowym, oddanym do użytku w grudniu 2020 roku. Budynek ten wyposażony jest w nowatorski system ogrzewania, posiada także certyfikat Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego. Do dyspozycji osób potrzebujących są dwa pomieszczenia – osobne dla kobiet i dla mężczyzn – wyposażone w oddzielne pomieszczenia sanitarne z natryskami, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Osoby zmagające się z bezdomnością, korzystające ze wsparcia w postaci ogrzewalni, mogą skorzystać również z pralki, która znajduje się na wyposażeniu obiektu. W budynku znajduje się wydzielone pomieszczenie dla dyżurującego opiekuna z szatnią i łazienką oraz pomieszczenie gospodarcze. Ogrzewalnia jest dostępna dla potrzebujących w okresie od 1 października do 30 kwietnia całodobowo, natomiast w pozostałym okresie, tj. od maja do września w godzinach od g. 18.00 do 8.00.

Zachęcamy wszystkie podmioty zainteresowane prowadzeniem gliwickiej ogrzewalni do obserwowania komunikatów na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gliwicach, gdzie w czerwcu 2021 roku, pojawią się szczegóły dotyczące konkursu (bezpośredni link: https://bip.gliwice.eu/ogloszenia-o-otwartych-konkursach-ofert-na-realizacje-zadan-publicznych-miasta-gliwice).

Dodatkowych informacji udziela:

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking