Aktywnie dla Gliwic – dzięki akcji jest czysto

Hinzugefügt: 24.05.2021 / Bereich:
ludzie sprzątający śmieci Fot. materiały OPS w Gliwicach

Dbać o czystość w swoim środowisku powinniśmy wszyscy. Pomimo coraz większej świadomości ekologicznej, nadal są osoby, które rzucają śmieci tam, gdzie zastanie je taka potrzeba. To po nich sprzątają społecznicy, m.in. w ramach akcji „Sprzątamy Gliwice i Zgarniamy Bakalie!”

W niedzielę, 9 maja odbyła się kolejna akcja sprzątania miasta, do której przyłączyli się pracownicy socjalni z Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.
Wykorzystaliśmy potencjał i chęci mieszkańców Sośnicy, Szobiszowic i Zatorza do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim najbliższym otoczeniu. W każdej z dzielnic zebraliśmy grupę chętnych osób i wspólnie przystąpiliśmy do prac porządkowych. Organizatorzy akcji ze sklepów „Bakalove”, „Karmnik. Kawa i Ziarno” i „Dobrostan – sklep eko&zero waste” oraz restauracji „Komu Hummus?” zapewnili materiały niezbędne do sprzątania, m.in. worki na śmieci i rękawiczki, zadbali też o odbiór zebranych odpadów. W ramach projektu „Aktywnie Dla Gliwic”, współfinansowanego ze środków unijnych i realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach, pracownicy socjalni przyłączyli się do społecznej akcji sprzątania miasta – mówi Aleksandra Zychowicz z Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.
W ramach akcji utworzono trzy drużyny sprzątające. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu uporządkowano okolice zabytkowego dworku przy ul. Dworskiej w Szobiszowicach, Park Kultury i Wypoczynku w Zatorzu oraz łąkę na skraju ulic Gankowej i Sztygarskiej w Sośnicy.
Więcej informacji na temat akcji „Aktywnie dla Gliwic” można znaleźć na https://www.facebook.com/AktywnieDlaGliwic/.

Film z akcji można zobaczyć na: https://www.youtube.com/watch?v=eqRwX7JFNXo  (mf)

 

 

śmieci
Fot. materiały OPS w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking