Innowator Śląska 2021

Hinzugefügt: 18.05.2021 / Bereich:
baner

Trwa nabór do konkursu Innowator Śląska 2021promującego najbardziej innowacyjne podmioty z Województwa Śląskiego. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Gliwice.

Rusza XIII edycja konkursu Innowator Śląska nagradzający firmy i instytucje badawczo-rozwojowe wyróżniające się pod kątem innowacyjności. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja. Udział w konkursie jest bezpłatny, a do wygrania w sumie ponad 40 tys. zł.
– Wyróżniamy podmioty, które podejmują się nowatorskich zmian wprowadzając najnowocześniejsze technologie, nowe produkty czy usługi i osiągają dzięki temu sukcesy biznesowe lub naukowe – mówi Agnieszka Hajdas z ośrodka Enterprise Europe Network przy Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o.
W konkursie mogą wziąć udział śląscy przedsiębiorcy i instytucje, które oferują innowacyjne produkty, usługi czy nowoczesne rozwiązania technologiczne, mają udokumentowane wprowadzenie na rynek zgłoszonego rozwiązania (w ostatnich trzech latach) bądź rozwiązanie gotowe do demonstracji.
O tytuł Innowatora Śląska można ubiegać się w czterech kategoriach: mikro przedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca i instytucja sektora badawczo-rozwojowego.
Pula nagród wynosi ponad 40 tys. zł.: 16 000 zł – nagroda specjalna prezesa zarządu GAPR Sp. z o.o., 15 000 zł – nagroda specjalna prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. i 10 000 zł – nagroda specjalna Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ponadto przewidziano pakiet nagród rzeczowych i pakiety promocyjne.
Organizatorem wydarzenia jest Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju. Konkurs organizowany jest w ramach projektu Enterprise Europe Network finansowanego ze środków Unii Europejskiej (w ramach programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw i MŚP (COSME), budżetu Państwa oraz środków własnych GAPR i zaangażowanych partnerów).
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.innowatorslaska.pl. (mf)

 

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking