GRM ruszy do końca maja

Hinzugefügt: 04.05.2021 / Bereich:
Gliwicki Rower Miejski Fot. materiały firmy Roovee S.A.

Z lekkim poślizgiem, ale do przodu. Nowy sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego rozpocznie się najpóźniej 29 maja. 30 kwietnia podpisano umowę z konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A. na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów.

Choć planowano, że Gliwicki Rower Miejski 2021 ruszy 1 maja, z przyczyn formalnych podpisanie umowy niestety się przesunęło. Formalności udało się dopełnić w ostatni piątek, co oznacza, że uruchomienie GRM powinno nastąpić najpóźniej 29 maja – zgodnie z zapisami umowy wykonawca ma 30 dni na zorganizowanie stacji i uruchomienie systemu.

Przypominamy, że w tym sezonie po Gliwicach będzie jeździło aż 300 rowerów miejskich, które będzie można pobrać i pozostawić na 30 stacjach zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta. System będzie funkcjonował przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda z 30 stacji wyposażona będzie w panel informacyjny, średnio 15 stojaków rowerowych oraz średnio 10 rowerów. Funkcjonowanie systemu uzupełni strona internetowa, na której będzie można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Po Gliwicach będą jeździły głównie standardowe rowery miejskie wyposażone w koszyki, ale będą też rowery typu tandem i cargo familijny. Sezon zakończy się 30 listopada. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking