Alexas walczy dziś w ćwierćfinale!

Hinzugefügt: 19.04.2021 / Bereich:
Alexas Kubicka na ringu fot. materiały prasowe PZB

Po znakomitej i pełnej dramaturgii walce Alexas Kubicka (GUKS CARBO Gliwice) awansowała do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. Urodzona w Kanadzie reprezentantka Polski pokonała w piątkowe popołudnie Feruzę Kazakovą z Uzbekistanu 3:2.

Po zwycięstwie z Hiszpanką Gisselly Salcedo, Mistrzyni Europy z Gliwic stoczyła bardzo ciężki pojedynek z Feruzą Kazakovą, a jego stawką była najlepsza „8” MMŚ w kieleckiej Hali Legionów. Pierwsza runda zakończyła się dla Polki 3:2, ale z kolei druga była dla przeciwniczki. Alexas Kubicka wygrywała u jednego sędziego 20-18, a u czterech pozostałych był remis. W tej sytuacji decydowało ostatnie starcie. Nasza pięściarka znów była minimalnie lepsza i ostatecznie zwyciężyła 3:2.
 
O medal powalczy z reprezentantką Indii Babyrojisaną Chanu Naorem, która pokonała przez RSC w połowie 2. rundy Estonkę Dianę Gorisnają. Walka ćwierćfinałowa w poniedziałek, 19 kwietnia. – Alexas już walczyła z dwiema innymi dziewczynami z Indii i pokonała je w Polsce oraz Irlandii. Ale z Chanu Naorem jeszcze nie boksowała – mówił tata Alexas, Dereck Kubicki.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking