Czekamy na złoto!

Hinzugefügt: 13.04.2021 / Bereich:
kadra juniorek Kadra Polski juniorek w boksie. Alexas Kubicka pierwsza na dole z lewej (w czapce). Fot. archiwum PZB

Już tylko godziny dzielą nas od oficjalnego rozpoczęcia Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie w Kielcach. W zawodach organizowanych po raz pierwszy w Polsce, trwających do 24 kwietnia, uczestniczyć będzie około 600 pięściarek i pięściarzy z roczników 2002–2003, reprezentujących 80 państw z całego globu. Gliwice trzymają kciuki za Alexas Kubicką z GUKS CARBO, która w czarnogórskiej Budvie podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów zdobyła dla Polski jeden z 2 złotych medali!

Po bardzo dobrym występie w Mistrzostwach Europy Juniorów,oczekujemy na udany start naszych 10 reprezentantek w Mistrzostwach Świata w Kielcach – podkreśla Tomasz Dylak, selekcjoner kobiecej reprezentacji juniorek. Warto podkreślić, że i w grupie młodych kobiet, i mężczyzn zmierzą się najlepsi z najlepszych. Pojedynki  17- i 18-latków będą toczyć się na dwóch ringach. Medaliści wyłonieni zostaną do 20 kwietnia, zaś 21 kwietnia będzie dniem przerwy w prestiżowych zawodach. Finały turnieju kobiet odbędą się 22 kwietnia, finały turnieju mężczyzn 23 kwietnia. Pożegnanie ze świętokrzyskimi zawodami dla pięściarzy i pięściarek z roczników 2002 i 2003 nastąpi 24 kwietnia.
 
W złoty medal mierzy urodzona w kanadyjskim Edmonton 18-letnia Alexas Kubicka (51 kg), reprezentująca na co dzień barwy GUKS CARBO Gliwice. Mierząca 158 cm zawodniczka trenuje od 6 lat. Do tej pory wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy Juniorek 2020, 2 złote medale Mistrzostw Polski Kadetów i 2 złote medale Mistrzostw Kanady Kadetów oraz złoto MP Juniorek. Bilans walk: 79-8. Jest niepokonana w Polsce! – Lubię Arturo Gattiego, kanadyjskiego pięściarza włoskiego pochodzenia, ale nie wzoruję się na jednym zawodniku, obserwuję walki wielu i wybieram, co najlepsze – podkreśla Alexas Kubicka. We wrześniu chce zacząć naukę na uniwersytecie. Interesują ją nauki polityczne.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking