Na alei coraz piękniej!

Hinzugefügt: 31.03.2021 / Bereich:
aleja Przyjaźni Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Rozpoczęły się prace związane z uporządkowaniem zieleni na al. Przyjaźni na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Zwycięstwa. W ramach rewitalizacji tego fragmentu posadzono już drzewa – lipy drobnolistne, a niebawem pojawią się i krzewy: 3 odmiany hortensji bukietowych i pęcherznica kalinolistna.

W ubiegłym roku na tym odcinku alei Przyjaźni PRUIM wykonał nową nawierzchnię oraz wzmocnił podbudowę ciągu pieszo - rowerowego. Dla wygody rowerzystów i pieszych udostępniony zostanie jeszcze ciąg biegnący wzdłuż kamienicy – modernizacja ruszy tuż po zakończeniu remontu elewacji budynków przy alei Przyjaźni 11 i ul. Zwycięstwa 38 (remont wyłącznie od strony alei Przyjaźni), który przeprowadza wspólnota mieszkaniowa. W całości ścieżka będzie gotowa w II kwartale 2021 r. Po wybudowaniu ścieżki wzdłuż kamienicy nasadzenia, które obecnie przeprowadza ZDM zostaną uzupełnione o byliny, m.in miskanty, bodziszki i barwinek.

Przypomnijmy, że ciąg pieszo-rowerowy na alei Przyjaźni jest fragmentem 7,5 km ścieżki rowerowej łączącej centrum Gliwic z Sośnicą. Biegnie ulicami: Berbeckiego, aleją Przyjaźni, ul. Piramowicza, następnie wzdłuż Kłodnicy i przez park Chrobrego, aż do ul. Akademickiej, następnie od ul. Kujawskiej do giełdy w Ligocie Zabrskiej i do Sośnicy. Ścieżka przecina ruchliwe jezdnie na ulicach Dworcowej, Częstochowskiej i Konarskiego. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking