Teatr ponownie w gliwickich szkołach

Hinzugefügt: 16.03.2021 / Bereich:
aktorzy w tańcu na scenie „Tuwim dla dzieci”, reż. J.J. Połoński (fot. J. Astaszow / materiały organizatora)

Projekt „Tuwimowe wycinanki” przygotowany został dla uczniów szkół i przedszkoli i cieszy się dużą popularnością – w internetowym pokazie spektaklu i towarzyszącej mu lekcji teatralnej wzięło już udział ponad 2000 dzieci.

Teatr Miejski w Gliwicach udowadnia, że spotkanie dzieci z teatrem możliwe jest także w pandemicznych warunkach. Nie ustajemy w wysiłkach, aby szkoły i przedszkola miały dostęp do sztuki pomimo obecnych ograniczeń. Jednym z naszych zadań jest dostosowanie oferty edukacyjnej i artystycznej teatru do aktualnej sytuacji. To nasi ważni partnerzy i dokładamy starań, aby w trudnych czasach także być razem – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Nauczyciele entuzjastycznie odpowiedzieli na propozycję teatru i w klasach zorganizowali lekcję teatralną z prawdziwego zdarzenia. To nie koniec „Tuwimowych wycinanek” – w dalszym ciągu nauczyciele mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie. Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej teatru: https://teatr.gliwice.pl/warsztaty-teatralne/tuwimowe-wycinanki-warsztaty-do-spektaklu-tuwim-dla-dzieci. (TMG)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking