Firma z Gliwic wśród najlepszych na świecie!

Hinzugefügt: 23.02.2021 / Bereich:
baner

W miniony weekend odbyły się I Mistrzostwa Świata Korporacji w szachach, w których gliwicka firma Emphie Solutions osiągnęła wielki sukces zajmując współdzielone 5-8 miejsce spośród 288 firm z 78 państw.

W turnieju, oprócz największych światowych firm takich jak Amazon, Microsoft czy Google udział wzięli także szachiści ze światowej czołówki. Nie zabrakło reprezentacji z Gliwic – firmy Emphie Solutions z branży IT.

Historia naszej firmy rozpoczęła się od budowy produktu w domenie szachowej – platformy ChessGrow. Mimo, że firma rozrosła się w wielu różnych kierunkach i skupia się na najnowocześniejszych technologiach, szachy nadal są jednym z głównych naszych zainteresowań. Nie mogliśmy nie zagrać w tych mistrzostwach. Udział w turnieju traktowaliśmy również jako doskonałą okazję do pozyskania nowych kontaktów biznesowych. Gliwice stanowią kolebkę firm technologicznych. Chcieliśmy pokazać swoją siłę i zaprezentować konkurencyjność– mówi Marlena Chlost, prezes Emphie Solutions.

Rozgrywki trwały od 19 do 21lutego. 288 drużyn rywalizowało w ramach ośmiu grup. 21 lutego zwycięzcy wzięli udział w fazie knock-out. Pierwszy dzień rozgrywek drużyna Emphie Solutions rozpoczęła bardzo dobrze, wygrywając wszystkie z trzech pierwszych spotkań (4:0;3:1;3:1), pokonując m.in. mocnych przeciwników z drużyny FSO Lokomotiv. W drugim dniu zawodów najtrudniejszy był mecz z drużyną Narodowego Banku Mongolii, w którym Arcymistrz Tomasz Warakomski przegrał z Arcymistrzem Tsegmidem Batchuluunem, ale pozostali członkowie drużyny wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Rywale z Mongolii prowadzili jednak w tabeli jednym punktem.
Decydujące były spotkania, w których drużyna Narodowego Banku Mongolii zmierzyła się z FSO Lokomotiv, a Emphie Solutions z drużyną Narodowego Banku Czech. Gliwiczanie spisali się znakomicie i wygrali wszystkie partie 4:0, awansując do ćwierćfinału. Ostatnia faza turnieju była prawdziwym starciem gigantów. Gliwiczanie zagrali z drużyną Sberbang Trade Union, która reprezentowała największy bank w Rosji i Europie Wschodniej. W ćwierćfinale gliwiczanie przegrali, jednak wynik turnieju i tak daje powód do satysfakcji, bo plasuje gliwiczan w światowej czołówce.

Drużyna Emphie Solutions zagrała w składzie: Tomasz Warakomski, Igor Janik, Wojciech Reza i Marlena Chlost. (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking