Akademiczki zgasiły Płomień

Hinzugefügt: 09.02.2021 / Bereich:
siatkarki w akcji fot. J. Wojtuszek

Miłą niespodziankę sobie i kibicom sprawiły siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W meczu 17. kolejki o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet pokonały 3:1 zajmującą czwarte miejsce w tabeli drużynę Płomienia Sosnowiec.

Podopieczne Wojciecha Czapli zaskoczyły rywalki dobrą grą w każdym elemencie, zmuszając sosnowiczanki do popełniania błędu, co przełożyło się na wygrane dwa pierwsze sety. W trzeciej odsłonie gliwiczanki prowadziły już wysoko, różnicą nawet 9 punktów, ale rywalki zdołały tę stratę odrobić i wygrać tego seta, co jeszcze bardziej podniosło temperaturę meczu.

Czwarta partia to już pełna dominacja Akademiczek, które szybko wypracowały sobie pięciopunktową przewagę, nie oddając jej do końca.