987 – numer, który ratuje życie

Hinzugefügt: 14.12.2020 / Bereich:
ławka w parku fot. Pexels

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło specjalną linię telefoniczną na okres zimowy. Pod numerem 987 można uzyskać informacje na temat noclegu i wyżywienia dla osób potrzebujących.

Mijasz kogoś, kto nie ma dokąd pójść, na dworze jest zimno, a ta osoba prawdopodobnie nie ma nic do jedzenia? Sięgnij po telefon i wykręć numer 987, dowiesz, jaką pomoc i w jaki sposób osoba bezdomna może uzyskać albo po prostu zgłosisz sytuację, którą sprawdzą odpowiednie służby. Infolinia będzie działać do końca marca 2021 roku.

W sytuacji, gdy ktoś z mieszkańców zauważy w mroźne dni osobę/osoby przebywające na przystankach autobusowych, w pustostanach, altanach czy piwnicach, może zadzwonić pod numer 987 i wskazać takie miejsce. Nie musi wchodzić w relację z osobami, a jedynie zgłosić sam fakt pobytu. Wówczas służby zareagują stosownie do sytuacji: nawiążą kontakt, udzielą informacji na temat możliwości uzyskania schronienia, wsparcia w formie wyżywienia, wezwą pomoc medyczną, jeśli zajdzie taka potrzeba – mówi Bogusława Duńska, kierownik zespołu pracy socjalnej i usług ds. bezdomności i zagrożenia bezdomnością Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Pracownicy zespołu służą też informacją w godzinach pracy Ośrodka pod nr. tel. (32) 335 96 81 i (32) 335 96 80. Nie bądź obojętny – reaguj!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking