Noś odblask – bądź bezpieczny!

Hinzugefügt: 11.12.2020 / Bereich:
odblaski Fot. materiały Straży Miejskiej w Gliwicach

Obecna pora roku to szybko zapadający zmierzch, szarość i zła widoczność. Do tego opady atmosferyczne, często jeszcze bardziej ograniczające widoczność. Gliwiccy strażnicy miejscy, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, rozdają odblaski. Akcja prowadzona jest we współpracy z miastem.

To, że idąc poboczem lub przechodząc przez jezdnię widzimy nadjeżdżający samochód, nie oznacza, że kierowca też nas widzi. Mrok, ciemna odzież i opady atmosferyczne sprawiają, że widoczność może być ograniczona, a bezpieczeństwo pieszych zagrożone. Na ratunek spieszą gliwiccy strażnicy miejscy, którzy przez trzy dni będą rozdawać odblaskowe gadżety.

Akcja będzie prowadzona w piątek, 11 grudnia oraz w poniedziałek i wtorek 14 i 15 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00.

W piątek strażnicy będą rozdawać odblaski na Rynku oraz na ul. Zwycięstwa i przy dworcu PKP, w poniedziałek na placu Piastów i ul. Dworcowej, a we wtorek przy ul. Bolesława Śmiałego, gdzie mieści się siedziba Straży Miejskiej. Stamtąd strażnicy przejdą przez park Starokozielski oraz ulice: Kozielską, Daszyńskiego, Kościuszki i Płowiecką.

                                                                             Weźcie odblaski, noście i bądźcie bezpieczni!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking