Wow!

Hinzugefügt: 03.12.2020 / Bereich: / pdf
auto na chirurgii dziecięcej fot. Szpital Miejski nr 4

To pierwsza reakcja jednej z małych pacjentek Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach na widok niezwykłego pojazdu, którym chore maluchy mogą podjechać na... blok operacyjny! – Naszym marzeniem jest, aby właśnie tu, na chirurgii dziecięcej w Gliwicach, było jak najwięcej radości, dziecięcych uśmiechów i jak najmniej stresu – mówi dr Krzysztof Solecki, ordynator szpitalnej chirurgii dziecięcej. To marzenie spełniła właśnie Fundacja JSW. Gliwickie autko na bloku operacyjnym jest drugim, po Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, projektem tego typu w Polsce.

„Bezpieczne oddziały dziecięce pełne kolorów” to inicjatywa, której celem jest wsparcie chirurgii dziecięcej oraz pediatrii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach w taki sposób, aby pobyt małego pacjenta wraz z opiekunem na oddziale był jak najmniej traumatyczny, przynosił jak najmniej złych wspomnień.

Mimo pogarszającej się sytuacji epidemicznej, kolejnych obostrzeń oraz utrudnień organizacyjnych, udało się sfinalizować najważniejszą część projektu, czyli #AutemNaBlok. To innowacyjne rozwiązanie polegające na tym, że mały pacjent, który musi przejść planowy zabieg, nie trafia na blok operacyjny na zwykłym, szpitalnym łóżku, ale jedzie sam... wyjątkowym pojazdem. Zakupione dzięki Fundacji JSW akumulatorowe auto jest już na oddziale chirurgii dziecięcej. – To kolejny krok, który stawiamy po to, aby szpital stał się dla dziecka miejscem maksymalnie przyjaznym. Początkowo sami musieliśmy się dokładnie nauczyć obsługi tego auta, bo przyspieszenie ma całkiem niezłe. Teraz już wiemy, że będzie dla małych pacjentów niezwykłą atrakcją – podkreśla dr Krzysztof Solecki, ordynator chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Na tym nie koniec. M.in. na szpitalną pediatrię trafiły poczytne serie książek dla przedszkolaków i uczniów – opowiadania o przygodach Kici Koci, Pucia czy Mikołajka, lektury szkolne, a także pomoce dydaktyczne, materiały plastyczne oraz kolorowe akcesoria do zabaw wspomagających rozwój małego dziecka. – W tej niezwykle trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa przebywające u nas dzieci nie mogą siedzieć razem w szpitalnej świetlicy, ale bajecznie kolorowych zestawów mamy na szczęście tak wiele, że możemy je przekazywać do poszczególnych sal dla naszych małych pacjentów  – mówi dr Agata Gajewska, ordynator pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Tylko w 2019 roku specjalistyczną pomoc na oddziale pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach uzyskało ponad 1800 dzieci, a na oddziale chirurgii dziecięcej prawie 1400.

prezenty dla dzieci w szpitalu
fot. materiały prasowe Szpitala Miejskiego nr 4
prezenty dla dzieci w szpitalu
fot. materiały prasowe Szpitala Miejskiego nr 4
prezenty dla dzieci w szpitalu
fot. materiały prasowe Szpitala Miejskiego nr 4
prezenty dla dzieci w szpitalu fot. materiały prasowe Szpitala Miejskiego nr 4
prezenty dla dzieci w szpitalu fot. materiały prasowe Szpitala Miejskiego nr 4
prezenty dla dzieci w szpitalu fot. materiały prasowe Szpitala Miejskiego nr 4

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking