Naukowcy dyskutowali online

Hinzugefügt: 24.11.2020 / Bereich: / pdf
naukowiec przy mikroskopie fot. Freepik

24 wykłady, 62 prezentacje posterowe i 269 wykładowców debatujących zdalnie o sposobach walki z rakiem. Tak w skrócie podsumować można 24. Gliwickie Spotkania Naukowe, podczas których czołowi wykładowcy z prestiżowych ośrodków europejskich, a także z USA i Kanady spotkali się w wirtualnej przestrzeni, by porozmawiać o nowotworach.

Tegoroczna problematyka „Gliwice Scientific Meetings” (20–21 listopada) obejmowała wykorzystanie najnowszych osiągnięć biologii, genetyki molekularnej, bioinformatyki i biotechnologii w diagnostyce i terapii nowotworów, począwszy od badań podstawowych do zastosowań klinicznych. Główne sesje plenarne poświęcono proteomice i metabolomice, wpływowi RNA na procesy regulacyjne, modelowaniu bioinformatycznemu i matematycznemu, a także biotechnologii w medycynie. 

Organizatorem Gliwickich Spotkań Naukowych były współpracujące ze sobą trzy instytucje: gliwicki Oddział Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Politechnika Śląska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Inicjatorem cyklu GSN i przewodniczącą komitetu organizacyjnego jest prof. Joanna Rzeszowska. Od pierwszej edycji cykl GSN jest objęty patronatem i wsparciem ze strony Prezydenta Miasta Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking