Aktualności | Piast górą w Lęborku

Piast górą w Lęborku

Veröffentlicht: 02.11.2020 / Abschnitt: Miasto

Szóste zwycięstwo w tym sezonie odniosła futsalowa drużyna Piasta. Gliwiczanie pokonali na wyjeździe TEAM Lębork 4:3. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Orlando Duarte strzelali Mateusz Mrowiec (2), Rafał Franz oraz Ixemad Cabrera.

Piast atakował od początku tego spotkania i w 4. minucie objął prowadzenie. Ixemad zagrał do Mrowca, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i strzałem między nogami Czekirdy umieścił piłkę w bramce. 45 sekund później Dasaiev popędził lewą stroną, zdecydował się na strzał, piłka trafiła w rękę Łapigrowskiego, który stał na linii bramkowej i sędzia bez wahania wskazał na 6 metr. Rzut karny pewnie na drugiego gola zamienił Franz. W 18. minucie bramkarz gospodarzy rozpoczął akcję, którą przy dość biernej postawie zawodników Piasta skutecznie zakończył Tabares. Wynikiem 2:1 na korzyść dla gości zakończyła się pierwsza połowa, choć powinno być przynajmniej 5:1.

Od początku drugiej połowy gliwiczanie dążyli do podwyższenia wyniku i udało się to w 26. minucie. Najpierw Widuch nogami obronił strzał Lucasa, sam wyszedł z piłką do połowy boiska, zagrał do Dasaieva, który wyłożył futsalówkę Ixemadowi, a ten strzałem z pierwszej piłki podwyższył wynik na 3:1. W 31. minucie Widuch zagrał do Mrowca, ten zdecydował się na strzał, zaskakując tym uderzeniem Czerkidę. Wydawało się, że takie prowadzenie da już pewne zwycięstwo, ale w 35. minucie gospodarze mieli przedłużony rzut karny, który wykorzystał Madziąg. Miejscowi zwietrzyli szansę na odrobienie strat, wycofali bramkarza i zdobyli trzeciego gola. Ostatnie minuty miały być więc dość nerwowe dla gliwiczan, którzy jednak utrzymali korzystny dla siebie rezultat i zasłużenie zainkasowali trzy punkty. Dzięki wygranej podopieczni Orlando Duarte przesunęli się na drugie miejsce w tabeli.