Rusza modernizacja placu zabaw w Sośnicy

Added: 02.11.2020 / Bereich: / pdf
plac zabaw przy ul. Dzionkarzy Fot. Z.Daniec/UM Gliwice

Rozpoczęła się modernizacja placu zabaw przy ul. Dzionkarzy w Sośnicy, który powstał w 2012 r. w ramach konkursu „Nivea”. Teraz zostanie odnowiony – stare urządzenia zastąpi nowe, wielofunkcyjne, wyposażone w drabinki, tablice edukacyjne i zjeżdżalnie. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Do dyspozycji najmłodszych gliwiczan będą też huśtawki, wielomodułowa piaskownica, karuzele, bujaki, trampolina oraz hamak. Dodatkowo zamontowane zostaną ławki oraz stojak na rowery. Prace powinny zakończyć się na początku grudnia. Zadanie o wartości 391 789 zł, w ramach GBO 2020 realizuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

Po zakończeniu prac plac zabaw będzie doskonałym uzupełnieniem aktywnej strefy sportu i  rekreacji, która powstaje w Sośnicy przy krytej pływalni Neptun. Dotychczas wybudowano tam już siłownię zewnętrzną, boisko i 6-muldowy pumptrack dla rowerzystów oraz miłośników ekstremalnej jazdy na hulajnogach i rolkach. Do końca listopada strefę sportu i rekreacji ma uzupełnić jeszcze street workout park wyposażony w drabinki, poręcze, koła gimnastyczne i zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, na których miłośnicy smukłej sylwetki i zdrowego stylu życia będą mogli szlifować formę. W pobliżu pojawią się też nowe elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Na realizację tej inwestycji przeznaczono 99 630 zł. Wykona ją firma WERAN Sp. z o.o. z Wrocławia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z nowego street workout parku będzie można skorzystać pod koniec listopada. Inwestycja o wartości 99 630 zł również zostanie zrealizowana w ramach GBO 2020.  (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking