Memoriał Zenona Sęka. Młodzi na start!

Aktualisiert: 21.09.2020 / Bereich: / pdf
medaliści Memoriału Zenona Sęka fot. piast.gliwice.pl

W najbliższą środę i czwartek, 23–24 września, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Syriusza odbędą się otwarte Mistrzostwa Gliwic dla uczniów Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce. Jednocześnie będzie to 45 edycja Memoriału Zenona Sęka.

W poprzednim roku  mityng był podzielony na dwie części. W pierwszej startowali seniorzy. Z tej okazji do Gliwic przyjechali m.in. reprezentantki Polski – kulomiotka Klaudia Kardasz i biegaczka Anna Sabat. Druga część była dedykowana uczniom gliwickich szkół i tradycyjnie już rywalizowano o tytuły najlepszych gliwiczan w lekkiej atletyce. W tym roku ze względu na epidemię zawody będą miały charakter szkolny, a będą w nim uczestniczyć dzieci z klas 4–8.

Memoriał  poświęcony jest pamięci zmarłego przedwcześnie wybitnego trenera lekkiej atletyki i wychowawcy młodzieży. To on wypatrzył i wyszlifował talent późniejszej rekordzistki świata, uczestniczki Igrzysk Olimpijskich – Ewy Gryzieckiej. Zanim jeszcze przebudowano stadion przy ul. Okrzei, to właśnie tam w okolicach 7 września, czyli daty śmierci Zenona Sęka, nie tylko z Polski, ale także z zza granicy zjeżdżali się lekkoatleci, by rywalizować w tym prestiżowym turnieju. Regularnie startowali tam reprezentacji Polski.  Gliwiczanie  mieli okazję na żywo zobaczyć m.in. Irenę Szewińską czy Władysława Komara.

Impreza rozpocznie się 23 września o godz. 11.00. Uczestnicy zawodów wystartują w konkurencjach dla klas 4–6 (60 m , 200 m, 600 m, skok w dal, ,skok wzwyż, kula 2kg /dz/, 3 kg /chł./) i klas 7–8 (100 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, kula / 3kg dz., 5 kg chł./).

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking