Zakodowane Gliwice. Ruszają bezpłatne zajęcia dla dzieci

Aktualisiert: 11.09.2020 / Bereich: / pdf
plakat

Prawdziwa gratka dla młodych programistów, miłośników wirtualnej rzeczywistości oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z Lego WeDo, Lego Mindstorms, robotami Photon i Ozobotami. Brzmi tajemniczo? Tym bardziej warto zapisać się na bezpłatne zajęcia kodowania, które dofinansowuje Miasto Gliwice.

Szukacie ciekawych zajęć pozalekcyjnych dla swoich pociech? Proszę bardzo. Miasto Gliwice przeznaczyło z miejskiego budżetu 18 tys. zł na dofinansowanie projektu „Zakodowane Gliwice”, czyli zajęć kodowania dla dzieci i młodzieży. Spotkania odbywają się popołudniami, organizuje je Fundacja Media 3.0.

Cieszymy się, że po półrocznej przerwie znów możemy na żywo spotkać się z uczestnikami naszych zajęć, tym bardziej że dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta możemy na bezpłatne zajęcia zaprosić aż 64 młodych programistów i programistek – mówi Beata Matuszek z Fundacji Media 3.0.

Aby zapewnić uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo, zajęcia będą odbywały się w małych, 8-osobowych grupach. W projekcie mogą wziąć udział mieszkające na terenie Gliwic dzieci w wieku 7-13 lat. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych: 7-9  oraz 10-13 lat. Każda grupa weźmie udział w ośmiu spotkaniach, podczas których uczestnicy będą uczyć się kodowania i podstaw robotyki z wykorzystaniem najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych, takich jak edukacyjne zestawy Lego z elementami elektronicznymi, roboty Photon i Ozoboty.

Zajęcia będą odbywać się popołudniami w siedzibie Fundacji w szkole kodowania Kodujemy.org, przy ulicy Siemińskiego 25/4. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie szkoły kodowania www.kodujemy.org. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking