Makbet już 3 września!

Aktualisiert: 28.08.2020 / Bereich: / pdf
plakat

Miejska Biblioteka Publiczna i Teatr Miejski w Gliwicach zapraszają na wyjątkowy spektakl lalkowy „Makbet”, który odbędzie się 3 września 2020 r. o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Spektakl realizowany będzie w ramach projektu MBP – „Lalka w teatrze życia”, przygotowanego z okazji 130. rocznicy pierwszego pełnego wydania „Lalki” Bolesława Prusa, zasługującej na miano jednej z najważniejszych polskich powieści.
Niezwykłej inscenizacji najsłynniejszego dramatu Shakespeare’a podjął się - w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach - Adam Walny. Za pomocą lalek-obiektów i lalek-symboli, dopełnianych grą aktorów w planie żywym oraz mistrzowsko wykonanych rekwizytów i scenografii przenosi nas do XI-wiecznej Szkocji, tworząc na scenie bogactwo kształtów, postaci, przedmiotów, barw     i dźwięków. Wrażliwość i pomysły artysty utrzymują widza w napięciu przedstawiając historię Makbeta w niezwykle oryginalny sposób, zostawiając jednocześnie sporo miejsca na własną interpretację. To spektakl, którego nie można nie zobaczyć.
Czas trwania przedstawienia - 70 min. Wiek 15+.

Liczba miejsc ograniczona.

Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki. Ostatnia pula dostępna będzie do odbioru od poniedziałku, 31 sierpnia w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17.
 
W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Projekt „Lalka w teatrze życia” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking