Krew w wakacje potrzebna jak nigdy

Added: 12.08.2020 / Bereich: / pdf
oddawanie krwi

Latem zapasy bezcennej krwi gwałtownie się kurczą. Aby wspomóc śląskie szpitale, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów zachęcają wszystkich chętnych do udziału w letniej akcji krwiodawstwa. W Gliwicach ambulans RCKiK pojawi się na placu Krakowskim 17 sierpnia. Krew będzie można oddawać w godz. 12.00–15.00. Bezpieczeństwo dawcom zapewni system prekwalifikacji, wprowadzony w okresie pandemii.

Krew mogą oddać osoby w wieku od 18 do 65 lat, o dobrym stanie zdrowia, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów, nie są objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Dawca musi być wypoczęty, po lekkostrawnym posiłku i wypiciu ok. 2 litrów płynów dzień przed oddaniem krwi. W tym czasie nie wolno spożywać alkoholu!  Trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Zainteresiowanym przypominamy, że oprócz ambulansu krew mozna oddawać również w gliwickim terenowym oddziale poboru krwi przy Narodowym Centrum Onkologii. Rejestracja krwiodawców jest prowadzona od poniedziałku do piątku w godz.  7.30–12.30.

zachęta do oddawania krwi

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking