Wszystko dla Maluszka

Aktualisiert: 17.07.2020 / Bereich: / pdf
meble Fot. materiały Szpitala Miejskiego nr 4

Nowoczesne meble, pościel, koce oraz mnóstwo radości i pozytywnej energii dostarczyli wolontariusze małym pacjentom chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach w ramach akcji charytatywnej „Poduszka dla Maluszka”. Ten niecodzienny projekt społeczny wspiera szpitalne oddziały dziecięce.

„Poduszka dla Maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna, w ramach której gromadzone są środki na zakup nowego wyposażenia dla szpitalnych oddziałów dziecięcych oraz nowe, kolorowe poduszki – przytulanki. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej „Splot”.

Skupiamy wokół tej idei ludzi otwartych, chętnych na dokonywanie zmian, empatycznych i serdecznych. Gromadzimy środki finansowe na zakup nowego wyposażenia, by świat małych pacjentów był kolorowy, przynosił uśmiech i wiarę w powrót do zdrowia – mówi Rafał Andreas, koordynator akcji „Poduszka dla Maluszka”.

Do dyspozycji małych pacjentów i ich rodziców są nowoczesne, funkcjonalne stoły oraz krzesła, kilkanaście kompletów kolorowej pościeli oraz przytulne koce.

Dzięki akcji „Poduszka dla Maluszka” zmieniamy szpitalną rzeczywistość na znacznie lepszą. Chodzi nie tylko o wysoki poziom świadczonych usług medycznych, ale także otoczenie, wnętrza i fakt, że szpital nie będzie kojarzył się tylko z bólem i smutkiem – podsumowuje Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

To, że dziecko ma piękną pościel, że jest do dyspozycji funkcjonalny stoliczek to są takie małe, ale jednocześnie wielkie rzeczy dla nas, rodziców, w czasie pobytu w szpitalu – dodaje Joanna, mama Kuby, który właśnie przeszedł operację.

Oddział chirurgii dziecięcej gliwickiej lecznicy, mimo pandemii koronawirusa, nieustannie udziela pomocy chorym maluchom, m.in. po urazach, wypadkach komunikacyjnych czy z różnymi wadami wrodzonymi. Tylko w ubiegłym roku wsparcie medyczne uzyskało tutaj ponad 1300 małych pacjentów.

stolik
Fot. materiały Szpitala Miejskiego nr 4
łóżko
Fot. materiały Szpitala Miejskiego nr 4
stolik Fot. materiały Szpitala Miejskiego nr 4
łóżko Fot. materiały Szpitala Miejskiego nr 4

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking