Dzień Dziecka z MBP w Gliwicach

Aktualisiert: 01.06.2020 / Bereich: / pdf
infografika W krainie bajek i baśni, pastelowe kolory

Jaki jest najlepszy prezent na Dzień Dziecka? Wyszukiwarka internetowa pewnie poda Wam co najmniej kilkanaście pomysłów.

My dajemy jeden – sprawdzony. Grę dla całej rodziny! Wspólna aktywność to coś, co z pewnością ucieszy każde dziecko, dlatego też, specjalnie na tę okazję, przygotowaliśmy grę. Co trzeba zrobić, aby móc wziąć w niej udział? Wystarczy wydrukować materiały, rozmieścić je w domu lub w ogrodzie i dobrze się bawić!

Fabuła gry związana jest z klasycznymi baśniami znanych autorów - H. Ch. Andersena, braci Grimm czy Ch. Perrault. Zadaniem graczy jest rozwiązanie wszystkich zagadek i odnalezienie… Złotej Rybki.

Szczegółową instrukcję wraz z zadaniami znajdziecie na stronie internetowej biblioteka.gliwice.pl

Udanej zabawy!

A co jeszcze bibliotekarze przygotowali w tym tygodniu?

  • wtorek 2 czerwca: Kontynuacja cyklu „Bajeczki z bibliotecznej półeczki”.
  • środa 3 czerwca: Aby odbyć z dziećmi fascynującą podróż, poznać ciekawych ludzi i przeżyć niesamowite przygody wcale nie trzeba miesięcy przygotowań i worka pieniędzy. Wystarczy książka! Głośne czytanie nie tylko przenosi nas w magiczny świat literatury, ale również wpływa na rozwój dziecka. Jest dla niego źródłem wiedzy, dzięki któremu rozwijać może swoją kreatywność i wyobraźnię. Jakie dokładnie korzyści przynosi czytanie dziecku na poszczególnych etapach jego rozwoju przeczytasz tu: http://wielki-czlowiek.pl/czytaj-dziecku/ 
  • piątek 5 czerwca: Książek dla dzieci na rynku wydawniczym jest wiele, trudno się czasem zdecydować co wybrać do czytania dla najmłodszych. Dlatego przygotowaliśmy dla Was propozycje książek z nowości zakupionych w ostatnim czasie i dostępnych w filiach MBP, a także klasykę, która sprawdza się zawsze! (MBP)
plakat Cała Polska czyta dzieciom

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking