Metropolitalna Wielkanoc dla Samotnych w nowej formule

Aktualisiert: 06.04.2020 / Bereich: / pdf
mężczyzna z paczką fot. materiały organizatora

Obecna sytuacja społeczna związana z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, nie pozwala na organizację spotkań masowych. Bez wątpienia należą do nich Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez fundację Wolne Miejsce, miasto Katowice oraz współpracujące z nimi siedemnaście gmin członkowskich Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wobec powyższego zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi. Sztab fundacyjnych ochotników zamierza odwiedzić samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę 12 kwietnia br., dostarczając im wielkanocne śniadania do domów. W specjalnie przygotowanej fundacyjnej paczce, znajdzie się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych.

Nowy plan organizacji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych zakłada współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami w pozyskiwaniu: produktów spożywczych, z których zostanie przygotowane śniadanie, produktów gotowych (zamkniętych) mogących stanowić prezent jak np. słodycze, stroików i elementów, z których można takie stroiki wykonać. Ponadto fundacja zaprasza każdą osobę gotową dołączyć do wolontariuszy przygotowujących wydarzenie i gotowych rozwozić śniadania w niedzielny poranek.

Do środy 8 kwietnia organizatorzy czekają także na zgłoszenia od osób samotnych, które chcą wziąć udział w akcji:

Wszelkie informacje o bieżących przygotowaniach i możliwej formie wsparcia fundacji publikowane są na profilu społecznościowym: www.facebook.com/wolnemiejsce

Kontakt z fundacją Wolne Miejsce: email: biuro@wolnemiejsce.pl www.wolnemiejsce.pl telefony: 694 019 254 / 501 422 589 / 504 067 869

Wydarzenie objął patronatem prezydent Gliwic Adam Neumann.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking