Uwaga, zmiany w USC i Biurze Podawczym

Aktualisiert: 16.03.2020 / Bereich: / pdf
budynek urzędu Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i w trosce o zdrowie klientów, od poniedziałku 16 marca Urząd Stanu Cywilnego i Biuro Podawcze UM działają w ograniczonym zakresie.

Mieszkańcy mogą załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji zgonów i urodzeń (zaleca się rejestrację elektroniczną e-PUAP). Zaplanowane uroczystości związane z zawarciem małżeństwa odbywają się  bez gości. Uwaga! Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany).

Wprowadzono również ograniczenia Biurze Podawczym UM. Od wtorku, 17 marca, do odwołania nie będzie dyżurów wydawania korespondencji po godzinach pracy Urzędu, tj. we wtorki między 16.00 a 18.00, w czwartki między 17.00 do 18.00 oraz w piątki między godz. 15.00 a 18.00.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking