Historia pewnej przyjaźni

Added: 10.03.2020 / Bereich: / pdf
banner ze zdjęciami

Z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na wieczór poświęcony wybitnym poetom – Wisławie Szymborskiej i Zbigniewowi Herbertowi. Łączyła ich wyjątkowa wieloletnia przyjaźń, utrwalona w listach opublikowanych w tomie, pt. „Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie. Korespondencja z lat 1955-1996”.

Książka była także inspiracją do przygotowania słuchowiska pod tym samym tytułem dla Radia Kraków w opracowaniu i reżyserii Doroty Segdy, które zostało wyróżnione w 2018 r. nagrodą im. Romany Bobrowskiej przyznawaną przez Radio Kraków. Podczas gliwickiego spotkania bliżej poznamy historię tej przyjaźni słuchając fragmentów listów czytanych przez Dorotę Segdę oraz Jacka Romanowskiego. Będzie to także okazja do wspólnej rozmowy z zaproszonymi gośćmi o ich dorobku artystycznym i zawodowym. Spotkanie prowadzi Agnieszka Strzemińska.

Spotkanie rozpocznie się 23 marca o godz. 18.00 na Scenie Bajka (kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3). Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki (jedna osoba – max. 2) odebrać można od w Bibliotece Centralnej. (MBP)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking