Wiosenne (porządki) początki – warsztaty wielkanocne w Muzeum w Gliwicach

Aktualisiert: 06.03.2020 / Bereich: / pdf
kurczak z filcu i jajko fot. materiały organizatora

Wielkanoc to najstarsze święto chrześcijańskie – z jednej strony związane ze śmiercią Chrystusa, z drugiej jednak opowiadające o Zmartwychwstaniu, przebudzeniu do nowego życia. Dla wielu czas Wielkiej Nocy stanowi świetną metaforę ludzkiego losu, gdzie po czasie smutku i mroku, zawsze pojawia się promień nadziei czy zwiastun czegoś nowego.

W tym roku przed Wielką Nocą Muzeum w Gliwicach zaprasza w podróż… do początków. Początków Wielkiej Nocy i jej głębokiej symboliki, a także… odkrywania tych własnych – artystycznych. Podczas spotkań, zajęć, warsztatów wykonamy nie tylko tradycyjne palmy wielkanocne i ozdobimy różnymi technikami świąteczne jajka (trudno o bardziej rozpoznawalne symbole tego czasu!), ale spróbujemy swoich sił także roli jubilera, będziemy tworzyć malowidła na ceramice i szyć z wykorzystaniem filcu.

Wszystko oczywiście osadzone w wielkanocnej stylistyce. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – warto wspomnieć, że i w tym roku o najmłodszych na pewno nie zapomni Zajączek! (MwG)

Szczegóły:

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking