21 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa za nami

Aktualisiert: 02.03.2020 / Bereich: / pdf
Stoiska targów budownictwa Fot. UM Gliwice

To były największe tego typu targi na Śląsku. 21 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa przyciągnęły do  Areny Gliwice 7 tys. odwiedzających. Na stoiskach zaprezentowano najnowsze rozwiązania i technologie branży budowlanej, a wystawcy służyli fachowym doradztwem.

 Dla odwiedzających zorganizowano konkursy, prelekcje i konsultacje z ekspertami, a specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez dwa dni informowali, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę przestarzałego systemu grzewczego. Odbył się też odczyt Miejskiego Konserwatora Zabytków na temat architektury i finał 9 Ogólnopolskiej Olimpiady Buduj z Pasją, wspierającej przyszłych ekspertów-budowlańców. 16 drużyn szkolnych rywalizowało o miano najlepszej w konkurencjach techniczno-budowlanych. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych uczestników targów w postaci strefę animacji i kreatywności oraz zajęć „Dzieciaki Sadzeniaki”.

Podczas targów nagrody w kategorii PRODUKT otrzymały firmy: XL-Tape-International z Kielc, KET Gliwice i Ventus z Opola, a w kategorii KREATYWNA PREZENTACJA WYROBÓW NA STOISKU:  Prefabeko ze Świętochłowic, Sferado   z  Bielska-Białej i  Studio Koloru z Gliwic. Nagrody specjalne przyznano Politechnice Śląskiej za nakładkę BenchMan zaprojektowaną przez prof. Klaudiusza Frossa, dziekana Wydziału Architektury, PGG   Katowice i RETInvest – Zakład Techniki Instalacyjnej.

Nagrody Śląskiej Izby Budownictwa przyznano Wydziałowi Architektury Politechniki Śląskiej i  Stowarzyszeniu Edukacji Budowlanej. Targi uroczyście otworzył Adam Neumann, prezydent Gliwic i prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej. Kolejne targi we wrześniu! (mf)

Targi budownictwa
Fot. UM Gliwice
Otwarcie targów przemowy
Fot. UM Gliwice
targi budownictwa stoiska
Fot. UM Gliwice
Targi budownictwa Fot. UM Gliwice
Otwarcie targów przemowy Fot. UM Gliwice
targi budownictwa stoiska Fot. UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking