Jagiellońska 21 po remoncie

Aktualisiert: 24.10.2019 / Bereich: / pdf
Wnętrze budynku przy ul. Jagiellońskiej 21 Fot. UM Gliwice

Warsztaty, potańcówka i poczęstunek – tak zapowiada się radosne otwarcie wyremontowanego budynku GCOP przy ul. Jagiellońskiej 21. Modernizacja budynku została przeprowadzona w ramach realizowanego przez Miasto Gliwice projektu „Twoja społeczność Twoją szansą. Etap I”.

W sobotę 26 października, w godz. od 16.00 do 19.00, odbędzie się taneczne otwarcie wyremontowanej filii GCOP przy ul. Jagiellońskiej 21. W ramach imprezy, dla lokalnej społeczności zaplanowano potańcówkę, warsztaty z robotyki, rozwiązanie konkursu na nazwę klubu osiedlowego oraz drobny poczęstunek. Zaproszeni są wszyscy – wstęp wolny.

Ponieważ osiedle Baildona nie posiada przestrzeni, w której mógłby samodzielnie działać klub osiedlowy, przystosowano na jego potrzeby pomieszczenia GCOP przy ul. Jagiellońskiej. Po remoncie do dyspozycji mieszkańców jest osobne pomieszczenie dla klubu osiedlowego przystosowane do spotkań z możliwością szybkiego podziału na mniejsze pomieszczenia. Miejsce będzie wykorzystywane na potrzeby klubu osiedlowego, ale też szkoleń, warsztatów aktywizujących i porad obywatelskich. Aby przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna,  umożliwiono jej dzielenie za pomocą systemu ścian przesuwnych, przebudowano sieć elektryczną i klimatyzacyjną, wstawiono drzwi, pomalowano ściany, przebudowano toalety, które przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała 81,5 tys. zł. 80% kosztów zostało pokrytych ze środków Unii Europejskiej, 10% z budżetu państwa, a 10% z miejskiego budżetu.

Przypominamy, że w ramach projektu „Twoja społeczność Twoją szansą” mieszkańcy dzielnicy Baildona mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych i uczestniczyć w ciekawych warsztatach kreatywnych i artystycznych (więcej informacji można znaleźć pod adresem: Fb@TwojaSpolecznoscTwojaSzansa).

Projekt jest realizowany przez 2 jednostki, GCOP i OPS. Niedawno zakończył się cykl warsztatów dla mieszkańców dzielnicy Baildona organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Podczas ostatnich powstały domki dla owadów. Warsztaty odbyły się w 4 rejonach dzielnicy Baildona: w okolicy ul. Brzozowej, Sportowej, Krzywej i Błogosławionego Czesława. Wkrótce efekty wspólnej pracy będzie można podziwiać w różnych miejscach dzielnicy.

Projekt „Twoja społeczność Twoją szansą” będzie realizowany na terenie osiedla Baildona  do końca 2020 r. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach perspektywy 2014–2020. Uczestnikami projektu są dorośli mieszkańcy osiedla Baildona. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking