Czas na klasykę!

Aktualisiert: 21.06.2019 / Bereich: / print / pdf
„Estrada Młodych” fot. D. Nita-Garbiec / materiały organizatora

Gliwicka Orkiestra Kameralna i uzdolnieni uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego w Gliwicach wystąpią razem na jednej scenie. Niecodzienny koncert odbędzie się 23 czerwca. A od czerwca do września muzyki klasycznej będzie można posłuchać też w plenerze – Miasto Gliwice i Zespół Muzyki Salonowej Eleganza zapraszają na Otwarty Salon Muzyczny.

To będzie wspaniały debiut dla młodych gliwickich muzyków. Na scenie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 (ul. Kozielska 1) będą im towarzyszyć uznani instrumentaliści Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Wspólnie wykonają między innymi utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta i Antonia Vivaldiego. Dyrygował będzie Leszek Sojka. Koncert „Estrada Młodych” rozpocznie się o godz. 18.00.

Dla tych, którzy lubią słuchać muzyki poważnej również poza salą koncertową, Zespół Muzyki Salonowej Eleganza przygotowuje trzecią edycję Otwartego Salonu Muzycznego. Od czerwca do września, raz w miesiącu, będziemy się spotykać na miejskich placach i w parkach. W programie plenerowych koncertów są same przeboje – walce, polki i czardasze. Pierwszy występ rozpocznie się 16 czerwca o godz. 12.00 na skwerze Bottrop.

Gliwicka Orkiestra Kameralna powstała w 2000 roku, z okazji 750-lecia istnienia miasta. W jej skład wchodzą utalentowani muzycy, którzy współpracują z uznanymi zespołami i dyrygentami. W 2015 roku Gliwicka Orkiestra Kameralna została laureatem Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury. Zespół Muzyki Salonowej Eleganza powstał na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej w 2016 roku. Muzycy kontynuują wiedeńskie tradycje muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Wstęp na koncerty jest wolny. Projekty są dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

plakat Estrady Młodych
plakat Otwratego Salonu Muzycznego

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking