Dla zakochanych i nie tylko...

Hinzugefügt: 08.02.2011 / Bereich:

Walentynki na 42 ulicy i w towarzystwie Hrabiny Maricy – to propozycja Gliwickiego Teatru Muzycznego.

W najbliższy weekend (11, 12 i 13 lutego) na scenie przy Nowym Świecie będzie można zobaczyć jedną z najsłynniejszych operetek Emmericha Kálmána pt. „Hrabina Marica”. To historia bywalczyni wiedeńskich salonów, która nie może opędzić się od adoratorów. Ale kogo naprawdę kocha? Ostateczna odpowiedź na to pytanie pojawi się dopiero w ostatnim akcie. Oczekiwanie na happy end umilą widzom dźwięki operetkowych hitów: „Ach, jedź do Varasdin”, „Lekko, zwiewnie”, „Graj, Cyganie!”. Początek spektakli w piątek i sobotę o godzinie 18.00, a w niedzielę – o 17.00.
Jakby komuś było mało romantycznych uniesień 13 lutego (godz. 12.00) w GTM szykuje się LVII Krakowski Salon Poezji w Gliwicach. Najpiękniejsze wiersze o miłości polskich i światowych poetów będą czytać Agnieszka Radzikowska i Artur Święs z Teatru Śląskiego w Katowicach. O oprawę muzyczną zadba pianistka Dorota Dakszewicz.
Tydzień później (18 i 19 lutego) przy Nowym Świecie – w ramach musicalowych Walentynek – zagości wielki przebój Harry’ego Warrena, króla hollywoodzkiego musicalu lat 40. i 50. – „42nd Street – 42 ulica”. W skrócie: efektowne sceny zbiorowe, szalone stepowanie, liryczne arie debiutantki i gwiazdy. Spektakl ma na koncie Złotą Maskę i tytuł „Przedstawienia Roku”. Początek – godz. 18.30.
Okazji do wzruszeń i śmiechu nie zabranie w Walentynki także w Kinie AMOK. – 13 i 14 lutego proponujemy zestaw filmów przygotowanych z myślą o zakochanych, ale nie tylko. Singielki i single również znajdą coś dla siebie. Będą także inne atrakcje. W niedzielę na każdym seansie na dużej sali rozlosujemy m.in. zaproszenia na kolację do restauracji, a chętni będą mogli zrobić sobie „walentynkowy portret” w sercowych okularach – zachęca Urszula Biel, szefowa kina.
Co zobaczymy na ekranie przy ul. Dolnych Wałów 3?
• „Była sobie dziewczyna” (13 lutego – godz. 16.15) – historia młodej dziewczyny, która wdaje się w szalony romans z poznanym w niezwykłych okolicznościach mężczyzną. Ten obiecuje, że nauczy ją życia i miłości...
• „Jedz, módl się i kochaj” (13 lutego – godz. 18.00, 14 lutego – godz. 20.00) – opowieść o Elizabeth Gilbert, która we Włoszech odkrywa sztukę przyjemności, w Indiach odnajduje spokój, a na Bali – prawdziwą miłość.
• „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus” (13 lutego – godz. 20.15, 14 lutego – godz. 18.00) – Ariane i Hugo, chcąc rozwiązać niekończący się konflikt o to, kto ma w życiu „lepiej”, postanawiają zamienić się życiowymi rolami.
• „Zakochany Nowy Jork” (13 lutego – godz. 22.00) – zbiór nastrojowych historii uczuciowych związków w scenerii wielkiego miasta.
• „Szukając Eryka” (13 i 14 lutego – godz. 16.30 i 20.15) – pełna humoru opowieść cierpiącego na depresję listonosza, któremu w rozwiązywaniu problemów życiowych pomagają wierni przyjaciele oraz idol – piłkarz Eric Cantona.
• „Para do życia” (13 i 14 lutego – godz. 18.30) – film jest ciągiem wypowiedzi mężczyzn, dla których sauna staje się miejscem, gdzie opowiadają swoje skryte historie. (bom)
Informacje: Gliwicki Teatr Muzyczny, tel. 32/32/232-11-01; Kino AMOK, tel. 32/231-56-99

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking