Utrudnienia na Perseusza

Hinzugefügt: 28.12.2010 / Bereich:

W poniedziałek, 3 stycznia, w godzinach porannych zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Perseusza od skrzyżowania z ul. Oriona do skrzyżowania z ul. Kopernika – zawiadamia Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Zamknięcie będzie obowiązywało aż do odwołania. Zainauguruje ono pierwszy etap prac związanych z modernizacją ulic Perseusza i Pionierów. Generalnym wykonawcą tych robót, prowadzonych do listopada 2011 r., będzie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach.
W związku z zamknięciem fragmentu ul. Perseusza wprowadzony zostanie objazd wytyczony ulicami: Oriona, Toszecką i Pionierów (mapę ze szczegółową trasą objazdu można znaleźć na stronie www.zdm.gliwice.pl). Zmianie ulegnie ponadto organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Zygmuntowskiej, Oriona i Perseusza oraz w rejonie skrzyżowania ulic Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów. Dojazd do ulic Bereniki i Gwiazdy Polarnej dla jadących ul. Zygmuntowską od strony dzielnicy Łabędy będzie możliwy ulicami: Oriona, Toszecką, Pionierów, Perseusza i Kopernika. – W nadchodzących tygodniach kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie w tej okolicy – apeluje ZDM.
Na czas robót przystanek autobusowy „Gliwice Szobiszowice” (obsługujący linie C-4, 32, 71, 126, 187, 197, 650, 677, 699, 702) zostanie przesunięty o około 200 m w kierunku centrum Gliwic, na ul. Toszecką, za skrzyżowanie z ul. Pionierów. Inaczej niż dotychczas będą ponadto jeździły autobusy linii 678, 692, 710 i 932.
Autobusy linii 678, 710 i 932, jadące w kierunku Osiedla Kopernika, po obsłudze przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Andromedy” będą nawracać. Pojadą następnie ulicami Pionierów oraz Toszecką do przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Kąpielisko”. Autobusy będą dodatkowo obsługiwać przystanek „Gliwice Osiedle Kopernika” – zawiadamia KZK GOP. – Z kolei autobusy linii 678, 692, 710 i 932, jadące w kierunku centrum Gliwic, po obsłudze przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Kąpielisko” pojadą ulicami Toszecką oraz Pionierów (z włączeniem do obsługi przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika”). Nawrócą one na wysokości przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Andromedy”, a następnie zatrzymają się na przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Andromedy”. Dalsza trasa przebiegać będzie bez zmian. (kik)
Informacje: Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach, tel. 32/270-65-05

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking