Aktualności | Chopinowskie inspiracje

Chopinowskie inspiracje

Veröffentlicht: 02.12.2010 / Section: Miasto  Kultura 

Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach, gliwicki oddział Związku Polskich Artystów Plastyków, Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz miejski samorząd zapraszają na projekt „Chopin – inspiracje... plastyka, poezja, muzyka”.

W jego ramach odbędzie się m.in. kolejny „Podwieczorek muzyczny w Willi Caro”. 5 grudnia przy ul. Dolnych Wałów 8a wystąpią: Grażyna Jursza (flet), Aleksandra Stokłosa (sopran), Łukasz Tudzierz (wiolonczela) i Piotr Oczkowski (fortepian oraz prowadzenie). Program wypełnią utwory Fryderyka Chopina. Początek – godz. 16.00. O godz. 18.30 w Centrum Inicjatyw Kulturalnych „Perełka” przy ul. Studziennej 6 rozpocznie się natomiast wernisaż prac plastycznych członków gliwickiej sekcji ZPAP (obowiązują stroje wizytowe!).
Rok Chopinowski powoli dobiega końca. Jego finałowym akcentem w Gliwicach będzie projekt „Chopin – inspiracje... plastyka, poezja, muzyka”. Oddziaływanie muzyki chopinowskiej na poezję i sztuki plastyczne było i jest niezwykle silne. Sam Fryderyk także czerpał z różnych źródeł. O tym, co go inspirowało i jak brzmią ulubione chopinowskie bisy w wersji wokalnej, fletowej czy wiolonczelowej, będą mogli przekonać się słuchacze grudniowego koncertu – zachęca Piotr Oczkowski z KIK. Bilety na koncert można nabyć w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3) oraz przed koncertem w Willi Caro. (bom)
Informacje: Piotr Oczkowski ze Stowarzyszenia Klub Inicjatyw Kulturalnych, tel. 32/231-55-36, 885-520-278