Rozmowy o Europie

Hinzugefügt: 05.10.2010 / Bereich:

W najbliższy piątek, 8 października, do Gliwic przyjedzie Burkhard Balz, polityk niemieckiej partii CDU i poseł do Parlamentu Europejskiego, zasiadający w komisji gospodarczej i monetarnej PE.

Będzie on kolejnym ważnym europejskim politykiem, który odwiedzi Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej funkcjonujący na terenie Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” (ul. Bojkowska 37). Weźmie udział w pierwszym tegorocznym otwartym spotkaniu z cyklu „Rozmowy o Europie”. Organizują je DWPN oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce.
Do uczestnictwa w cyklu zapraszamy osobistości polskiego i niemieckiego, a także europejskiego świata polityki, nauki lub mediów. Z naszymi gośćmi rozmawiamy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, a także o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy. Nie bez znaczenia podczas rozmów są tematy dotykające najbardziej aktualnych zagadnień i wyzwań politycznych, społecznych i gospodarczych, w tym spraw dotyczących miejsca i roli Polski oraz Niemiec w UE oraz stosunków polsko-niemieckich – informuje Anna Antoniak-Tannenberg z DWPN.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w auli 205/206 w budynku nr 3 (Cechownia, II piętro). Potrwa około 2 godziny. Udział jest bezpłatny, lecz liczba miejsc ograniczona. Zainteresowani powinni potwierdzić chęć uczestnictwa w imprezie (mailowo, faksem bądź telefonicznie, kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, tel. 32/232-49-02, faks: 32/232-49-01, e-mail: anna.antoniak@haus.pl). Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.haus.pl. (kik)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking