Zbieramy elektrośmieci

Hinzugefügt: 04.10.2010 / Bereich:

Chcesz pozbyć się z domu dawno nieużywanych lub niedziałających urządzeń elektrycznych i elektronicznych? Nie wiesz dokładnie, jak to zrobić? W Gliwicach trwa akcja zbierania elektrośmieci.

Organizuje ją Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego.
Od maja do października w poszczególnych dzielnicach miasta zbieramy elektroodpady. W najbliższych dniach odwiedzimy Śródmieście i Bojków – informuje Dariusz Stanek z Wydziału Środowiska UM. Gdzie i kiedy pojawią się specjalnie oznakowane stanowiska, na których będzie można zostawić stary sprzęt ?
• 7 października, godz. 14.00 – 18.00 – Plac Mickiewicza
• 12 października, godz. 14.00 – 18.00 – parking przy kościele pw. Narodzenia NMP (ul. Rolników 148)
Każda osoba, która odda np. stary telewizor, telefon, monitor, lodówkę, kuchenkę, pralkę, niedziałające radio, zużyte świetlówki energooszczędne lub inne niepotrzebne urządzenia, otrzyma w zamian upominek.
Należy pamiętać, że elektroodpadów nie wolno wyrzucać do śmietnika. Starych czy zepsutych urządzeń nie należy także przechowywać. Zawierają one toksyczne metale ciężkie oraz niebezpieczne związki chemiczne. Biorąc udział w miejskiej akcji, można pozbyć się nie tylko przedmiotów kompletnie już niepotrzebnych, lecz zadbać przy okazji o własne zdrowie i najbliższe otoczenie. (bom)
Informacje: Wydział Środowiska UM, tel. 32/238-54-82
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking