Nowi dyrektorzy w gliwckiej oświacie

Hinzugefügt: 01.09.2010 / Bereich:

W trzech gliwickich placówkach oświatowych pojawili się we wrześniu nowi dyrektorzy. Zostali wyłonieni w konkursach przeprowadzonych jeszcze w pierwszej połowie czerwca bieżącego roku. Powodem ogłoszenia konkursów były dobiegające końca z ostatnim dniem sierpnia pięcioletnie kadencje dyrektorskie.
Triumfatorem zaciętego współzawodnictwa w LO nr III (ul. Gierymskiego 1) został Waldemar Pigulak, nauczyciel przysposobienia obronnego w tej szkole, absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze, a także Uniwersytetu Opolskiego. Miał aż pięcioro konkurentów. Przypomnijmy, że przed trzema laty zwyciężył w zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Gliwice konkursie o tytuł „Nauczyciela Roku”.
Funkcję dyrektora Gliwickiego Ośrodka Metodycznego (ul. Okrzei 20) objął Jacek Tarkota, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W latach 2001-2006 kierował SP nr 38 w Gliwicach, a potem był wizytatorem w gliwickiej Delegaturze Kuratorium Oświaty w Katowicach. Od roku pracował w charakterze konsultanta w GOM. Był jedynym kandydatem w czerwcowym konkursie.
Przedszkolem Miejskim nr 41 (ul. Cyraneczki 3) będzie kierować natomiast Renata Onopiuk, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, która w przeszłości była już dyrektorem placówki na Sikorniku (działo się to w latach 2002-2003). W konkursie miała dwie konkurentki.
W 10 placówkach przedłużono kadencje dotychczasowych dyrektorów. Dotyczy to: Barbary Kozak z Przedszkola Miejskiego nr 7 (ul. Tarnogórska 107), Marioli Wrzosek z Przedszkola Miejskiego nr 31 (ul. Mickiewicza 65), Doroty Iwanek z Przedszkola Miejskiego nr 40 (ul. Sienkiewicza 9), Jolanty Winkler z SP nr 10 (ul. Ligonia 36), Anny Krasowskiej z SP nr 21 (ul. Reymonta 18a), Grażyny Wach z SP nr 28 (ul. Marcina Strzody 4), Doroty Meryk z SP nr 29 (ul. Staromiejska 24), Krystiana Szatki z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych (ul. Kozielska 1), Andrzeja Rosickiego z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych (ul. Chorzowska 5) oraz Bogumiły Kluszczyńskiej z Zespołu Kształcenia Zawodowego (ul. Konarskiego 16). Większość z nich będzie sprawować swoje funkcje przez 5 najbliższych lat. W jednym przypadku okres prolongaty wyniesie tylko rok (Andrzej Rosicki z ZST-I). (luz)
Informacje : Wydział Edukacji UM, tel. 32-238-54-51 1 września 2010

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking