Content type: Seite
// 19-09-2019

Ambasadorzy od działań społecznych odwiedzą Gliwice

zdjęcie z gali

65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii – największej olimpiady projektów społecznych w Polsce – odwiedzi wkrótce 120 miast i około 800 szkół, w tym gliwickie.

Content type: Seite
// 18-09-2019

Studenci z Gliwic na podium międzynarodowej olimpiady

Politechnika Śląska

Studenci Koła Naukowego TARMAC z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, pod kierunkiem dra inż. Bartłomieja Grzesika zajęli 3. miejsce na Międzynarodowej Olimpiadzie Wiedzy o Drogownictwie w Mińsku. Gliwicka drużyna pokonała 5 grup z Białorusi i 1 z Estonii. Po zaciętej rywalizacji studenci z Gliwic ustąpili jedynie zespołom z Litwy i Łotwy.

Content type: Seite
// 17-09-2019

Wszystkiego dobrego, Pani Marianno!

stulatka

17 września do grona gliwickich stulatek dołączyła Marianna Kołsut. Życzenia od prezydenta Gliwic i urodzinowy bukiet kwiatów przekazała jej kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Małgorzata Korzeniowska. My również życzymy pani Mariannie wszystkiego najlepszego!

Content type: Seite
// 16-09-2019

Szybciej również na rowerze

system detekcji

Kamery termowizyjne, pętle indukcyjne, a teraz detektory radarowe. ZDM testuje i rozbudowuje system detekcji rowerzystów, dzięki czemu mogą oni znacznie szybciej przejechać przez przejazdy rowerowe. Gdy rower znajdzie się w aktywnym pasie, automatycznie zostanie wysłane żądanie włączenia na przejeździe zielonego światła.

Content type: Seite
// 13-09-2019

XV Targi Expobud. Z myślą o Twoim domu i ogrodzie

targi

Już w najbliższy weekend 14–15 września odbędzie się kolejna odsłona popularnych wśród gliwiczan Targów Expobud. Będzie to już 15. edycja imprezy, która na stałe wpisała się w jesienny kalendarz gliwickich spotkań branżowych.

Content type: Seite
// 12-09-2019

Razem lepiej – i ciekawiej!

gliwiccy seniorzy

Gliwice pamiętają o swoich seniorach i z roku na rok poszerzają miejską ofertę usług, zajęć i udogodnień dla starszych gliwiczan. Propozycji jest mnóstwo – od pomysłów na wspólne spędzanie czasu wolnego, przez rozwijanie nowych pasji i hobby, korzystanie ze zniżek i rabatów, po udział w programach i akcjach prozdrowotnych.

Content type: Seite
// 11-09-2019

Królowe boksu w akcji

boks kobiet

W Gliwicach trwają Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska kobiet w boksie. To już 14. edycja tej prestiżowej imprezy, która ściąga do miasta znakomite młode pięściarki. W hali Jasna 31 o czempionat walczą zawodniczki z kilkunastu krajów (m.in. z USA, Indii, Ukrainy, Kazachstanu, Czech, Niemiec, Senegalu, Słowacji i Grecji), ekipa kadry narodowej Polski i reprezentantki najlepszych polskich klubów.

Content type: Seite
// 10-09-2019

Stypendia dla najzdolniejszych gliwiczan

stypendium PM

Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem utalentowanego ucznia z Gliwic bądź nim samym (pełnoletnim!), ta informacja jest dla Ciebie! Do 30 września Wydział Edukacji UM będzie przyjmował wnioski o przyznanie Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice, o które mogą starać się wybitnie uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych, pobierający naukę w Gliwicach.

Content type: Seite
// 09-09-2019

Marka Śląskie. Marka Gliwice

Gala RIPH. Nagrodzeni

Aż 5 podmiotów z Gliwic zostało uhonorowanych nagrodą w Konkursie „Marka-Śląskie”. Konkurs od dekady docenia ludzi, firmy i instytucje, które tworzą pozytywny wizerunek regionu, przyczyniają się do jego rozwoju i budują tożsamość regionalną Śląska w kraju i za granicą.

Content type: Seite
// 06-09-2019

Miasto się bawi

dzieci na scenie

Koncerty i warsztaty, dmuchańce dla dzieciaków, obozowisko Wikingów i konstruowanie nowego „dostawczaka” z gliwickim Oplem – weekend 7–8 września w parku Chopina będzie obfitował w atrakcje dla całej rodziny. Zapraszamy na Festiwal Miasta i Rodzinny Piknik Seniora!