Content type: Seite
// 15-07-2020

Zmiany w obsłudze klientów UM

budynek urzędu miejskiego przy ul. Zwycięstwa

Dla wygody klientów Urzędu Miejskiego, od 15 lipca Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego są dostępne bez konieczności wcześniejszego umawiania się. Od 16 lipca bez wcześniejszej rezerwacji terminu będzie można załatwić sprawy w Referacie Rejestracji Pojazdów. Uwaga! W budynkach urzędu należy stosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Kasy urzędu pozostają zamknięte.

Content type: Seite
// 14-07-2020

Gliwice na rowerowej ścieżce

rowerzyści na ścieżce

Pomimo pandemii rowerowe inwestycje w Gliwicach nie zwalniają. Powstają nowe ścieżki rowerowe i stacje naprawy rowerów, montowane są bezpieczne stojaki. Do końca 2022 roku rowerzyści będą mieli w naszym mieście w sumie ponad 145 km tras rowerowych do dyspozycji.

Content type: Seite
// 13-07-2020

GBO 2021. Złóż wniosek, czas na pomysły!

baner GBO

Od 13 lipca gliwiczanie mogą zgłaszać w ramach ośmej edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego projekty, które będą mogły zostać zrealizowane w 2021 roku. W związku z sytuacją epidemiczną miasto zachęca do składania wniosków w formie elektronicznej. Formularze są już dostępne.

Content type: Seite
// 10-07-2020

Kto głosuje, ten się liczy - II tura wyborów już w najbliższą niedzielę

baner

Kampanią „Kto głosuje, ten się liczy” Związek Miast Polskich zachęca do uczestnictwa w II turze wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę – 12 lipca.

Content type: Seite
// 09-07-2020

Rusza GBO 2021. Jak złożyć wniosek?

baner GBO

Rozpoczyna się ośma edycja Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Od 13 do 27 lipca gliwiczanie będą zgłaszać projekty, które mogą zostać zrealizowane w 2021 roku. W związku z sytuacją epidemiczną miasto zachęca do składania wniosków w formie elektronicznej. Formularze są już dostępne.

Content type: Seite
// 08-07-2020

Rusza GBO 2021. Jak złożyć wniosek?

baner GBO

Rozpoczyna się ośma edycja Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Od 13 do 27 lipca gliwiczanie będą zgłaszać projekty, które mogą zostać zrealizowane w 2021 roku. W związku z sytuacją epidemiczną miasto zachęca do składania wniosków w formie elektronicznej. Formularze będą dostępne od 9 lipca.

Content type: Seite
// 07-07-2020

UWAGA! Zmiana sposobu umawiania wizyty w Wydziale Komunikacji

budynek urzędu miejskiego przy ul. Zwycięstwa

Od środy, 8 lipca, osoby zainteresowane załatwieniem sprawy w Wydziale Komunikacji będą rezerwować termin przez internet. Nie będzie już możliwości telefonicznego umówienia wizyty w Referacie Rejestracji pojazdów ani pozostawienia dokumentów w pojemnikach dedykowanych dla Wydziału Komunikacji.

Content type: Seite
// 06-07-2020

Utrudnienia na Dworcowej

remont ul. Dworcowej

Zwężenie na ul. Dworcowej, tuż za przejazdem rowerowym w ciągu alei Przyjaźni, obowiązywać będzie do najbliższego czwartku 9 lipca – zawiadamia Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Content type: Seite
// 03-07-2020

Tężnia gotowa!

tężnia

Można już korzystać z tężni solankowej w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej. Do relaksu w jej pobliżu zachęcają wygodne ławki oraz drewniane leżaki. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Content type: Seite
// 02-07-2020

Jak zagospodarować zbiornik na Wójtowiance? Miasto czeka na propozycje

slajd z prezentacji

Nie słabną dyskusje na temat budowy zbiornika retencyjnego na potoku Wójtowianka. Kolejne spotkanie stron zaangażowanych w inwestycję odbyło się 1 lipca. W sierpniu swoje uwagi do koncepcji zagospodarowania zbiornika będą mogli zgłaszać wszyscy gliwiczanie.