Aktualności | Zakodowane Gliwice na lato

Zakodowane Gliwice na lato

Zakodowane Gliwice na lato

Veröffentlicht: 30.06.2021 / Section: Życie i styl 

Lego WeDo, Lego Mindstorms, roboty Photon i Ozoboty, tajniki rozszerzonej rzeczywistości i zajęcia z fotografii i wideo – to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na uczestników bezpłatnych półkolonii organizowanych przez Fundację Media 3.0.

Cieszymy się, że po ponad półrocznej przerwie możemy spotkać się z uczestnikami naszych zajęć na żywo, tym bardziej, że dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta możemy na zajęcia zaprosić aż 40 młodych mieszkańców Gliwic – mówi Łukasz Żyła z Fundacji Media 3.0.

W bezpłatnych zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-13 lat mieszkające na terenie Gliwic. Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach wiekowych: 7-9 lat i 10-13 lat. Każda grupa weźmie udział w tygodniu spotkań. Zajęcia będą dotyczyć kodowania i podstaw robotyki z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych pomocy dydaktycznych: edukacyjnych zestawów Lego z elementami elektronicznymi oraz robotów. Uczestnicy stworzą wideopocztówki z Gliwic, a także nauczą się obsługi lustrzanek cyfrowych i kamer 360°.

Szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Kodujemy.org jest prowadzona od 2016 roku przez Fundację Media 3.0. Nasza fundacja ma duże doświadczenie w zakresie nauczania programowania i kompetencji cyfrowych. Od wielu lat uczymy dzieci, młodzież i dorosłych, a także prowadzimy szkolenia z dydaktyki nauczania programowania dla nauczycieli – mówi Łukasz Żyła.

Projekt “Zakodowane Gliwice na lato” został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie fundacji przy ulicy Siemińskiego 25/4. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie szkoły kodowania www.kodujemy.org, w zakładce Zakodowane Gliwice.