Uwaga kierowcy – utrudnienia!

Hinzugefügt: 05.08.2019 / Bereich:
Tour de pologne Fot. tourdepologne.pl

Remonty sieci ciepłowniczej, nawierzchni jezdni, skrzyżowań, a także wyścig – gliwiccy kierowcy powinni w tym tygodniu uzbroić się w cierpliwość i zwracać baczną uwagę na oznakowanie tymczasowe.

Dziś, 5 sierpnia, w związku z wyścigiem Tour de Pologne, nie będzie możliwy przejazd ul. Sikorskiego z Gliwic do Zabrza. Kierowcy bez utrudnień mogą dojechać do Zabrza Drogową Trasą Średnicową lub ul. Chorzowską i Wolności.
Również dziś, 5 sierpnia, zmieniła się tymczasowa organizacja ruchu u zbiegu ulic: Toszeckiej, Pionierów i Myśliwskiej, gdzie trwa przebudowa skrzyżowania. Do ruchu przywrócono przejazd do ul. Pionierów. Utrudnienia są obecnie na ul. Toszeckiej –wykonawca zajął środek jezdni zachowując ruch w obu kierunkach. Wprowadzono zakaz skrętu dla jadących w kierunku centrum miasta w ulice: Harcerską, Sokoła i Myśliwską. Objazd wytyczono rondem na ul. Pionierów. Natomiast kierowcy poruszający się w stronę Pyskowic nie mogą skręcić w ul. Pionierów. Objazd dla nich wyznaczono ul. Św. Wojciecha, Bończyka i dalej Myśliwską.
W związku z remontem sieci ciepłowniczej zamknięto wlot ul. Zygmunta Starego od strony ul. Górnych Wałów. Ruch na ul. Kościuszki został zwężony do jednego pasa ruchu – kierowcy poruszający się od strony ul. Ziemowita mogą jechać tylko na wprost, nie ma lewoskrętu w ul. Zygmunta Starego. W związku z remontem sieci ciepłowniczej zamknięto wlot ul. Zygmunta Starego od strony ul. Górnych Wałów. Ruch na ul. Kościuszki został zwężony do jednego pasa ruchu – kierowcy poruszający się od strony ul. Ziemowita mogą jechać tylko na wprost, nie ma lewoskrętu w ul. Zygmunta Starego. Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu, na czas przebudowy sieci wodociągowej w ciągu ul. Kościuszki i Zygmunta Starego w Gliwicach, 7 sierpnia  wprowadzona zostanie trasa objazdowa dla linii autobusowej nr 676. W kierunku Sikornika, po obsłudze przystanku Gliwice Nowy Świat, autobus pojedzie bezpośrednio na ul. Kochanowskiego i włączy się na stałą trasę przejazdu na przystanku Gliwice Kochanowskiego. Wyłączone z obsługi linii w kierunku Sikornika zostaną przystanki: Gliwice Zygmunta Starego i Gliwice Teatr. W kierunku przeciwnym trasa linii nie ulegnie zmianie. Prace remontowe powinny zakończy się pod koniec sierpnia.

W kolejny etap weszły prace związane z naprawą nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej. Robotnicy pracują obecnie na wysokości wiaduktów nad ul. Wschodnią i nad torami PKP. Przywrócono ruch w kierunku Gliwic – odbywa się obecnie jednym, prawy pasem. Lewy i środkowy nadal są nieprzejezdne. W kierunku Katowic kierowcy mogą się poruszać jednym, prawym pasem. Również w tym przypadku pas środkowy i lewy  wyłączone z ruchu.

Na DTŚ, na wysokości wiaduktów nad ul. Wschodnią i nad torami PKP, prowadzone są roboty gwarancyjne związane z naprawą nawierzchni jezdni. Prace, których zakończenie planowane jest w IV kwartale będą realizowane etapami wraz ze zmianami w organizacji ruchu, o których będziemy informowali na bieżąco – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W najbliższy wtorek, 6 sierpnia, planowane jest rozpoczęcie robót związanych z naprawą dylatacji i nawierzchni jezdni  na moście nad rzeką Kozłówką i ul. Bydgoską, w ciągu DK88. Prace realizowane będą przy częściowym zajęciu jezdni, ale z zachowaniem ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia w tym miejscu potrwają ok. tygodnia. (mf/ZDM)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking