Aktualności | Strażacy na medal

Strażacy na medal

Опубликовано: 07.07.2015 / Раздел: Sport

Jarosław Tomicki i Dariusz Steuer na co dzień są strażakami, ale swoje hobby – tenis stołowy – traktują równie poważnie. Udowodnili to na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych Fairfax, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca w Waszyngtonie (USA).

W imprezie wzięło udział 12 tysięcy zawodników z ponad 60 krajów, którzy rywalizowali w 60 dyscyplinach. Gliwiccy strażacy zaprezentowali światowy poziom gry. Jarosław Tomicki dopiero w finale uległ policjantowi z Singapuru Pang Xue Jie 2:4 i zdobył wicemistrzostwo.

W indywidualnych rozgrywkach Dariusz Steuer uplasował się na wysokim piątym miejscu, a w klasyfikacji europejskiej zajął drugą lokatę. Kolejny srebrny medal gliwiccy strażacy wywalczyli wspólnie – w grze deblowej.