Aktualności | Remis w meczu na wodzie

Remis w meczu na wodzie

Publié: 27.11.2017 / Section: Sport

W sobotnim spotkaniu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował w Szczecinie z Pogonią 2–2. To był mecz pełen walki i zwrotów akcji, odbywający się w bardzo trudnych warunkach.

Bramkę otwierającą to starcie w 3. minucie zdobył Joel Valencia. – Stan boiska był katastrofalny, pogoda również nie sprzyjała grze w piłkę. Wydaje mi się, że w takich warunkach mój gol był bardzo ważny dla zespołu. Dodał nam pewności siebie, która pomogła w walce do końca spotkania – przyznał strzelec.  Przez ponad kwadrans pierwszej połowy Niebiesko-Czerwoni utrzymywali prowadzenie. Potem Portowcom udało się zdobyć wyrównujące trafienie po golu Adama Frączczaka.

Biorąc pod uwagę fakt, że Pogoń mogła w drugiej połowie rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść, mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z wyniku. To jednak nam udało się stworzyć sytuację bramkową i zdobyć gola. Ta bramka była nagrodą dla zawodników za walkę – powiedział trener Piasta Waldemar Fornalik po zremisowanym w Szczecinie spotkaniu.

Opiekun Niebiesko-Czerwonych wskazał, że w jego opinii mecz nie powinien był się odbyć. – Boisko nie nadawało się do gry, ale decyzja była inna. To wytrąciło nam z rąk atuty. Piast chciał grać kombinacyjnie, środkiem pola, a Pogoń skrzydłami. Boki boiska były mniej zniszczone od środka i to sprzyjało gospodarzom – przyznał Fornalik.

Remis w Szczecinie pozwala utrzymać Piastowi sporą przewagę nad ostatnią w tabeli Pogonią. Gliwiczanie wciąż też mają kontakt z zespołami plasującymi się nad strefą spadkową.